string(2) "he"
string(2) "he" -array(0) { }

מי אנחנו - מאחורי הקלעים של העוקץ

shlomit carmeli

שלום, ותודה על ההתעניינות!

 

קיצור תולדות הזמן 

מה נגיד, קשה לסכם 13 שנה של כתיבה שוקקת. אבל ננסה: העוקץ הוא אתר תוכן לא-מסחרי, שהוקם באוגוסט 2003 בידי יוסי דהאן ואיציק ספורטא. שמנו לעצמנו למטרה לקדם צדק חברתי במדבר האינטרסים של טייקונים ופוליטיקאים, ולהאיר זוויות פחות מדוברות של החיים בישראל. העניינים התגלגלו משם, וכיום – לאחר מתיחת פנים רצינית שעברנו, ותודה לחברים ב-RSVP – אנחנו במה מקוונת למאות כותבים וכותבות, אקטיביסטיות ומומחים, שמציעיםות את הידע, הניתוח והפרשנות הייחודית שלהם במגוון רחב של נושאים: סוגיות ומאבקים חברתיים, מזרחיוּת, פמיניזם, פוליטיקה, חינוך, כלכלה, היסטוריה, תרבות, שירה ועוד ועוד ועוד.

אתם, הכותבים והכותבות – המזדמנים והקבועות, אלו שמיומנים בכתיבה וכאלה שעוד עושות את צעדיהן הראשונים בתחום, אנשי שטח ונשות אקדמיה – אתם החמצן שלנו, ואנחנו עושים כל מאמץ כדי להפיץ את משנתכם על הצד הטוב ביותר. כולם, אגב, מוזמנים להציע לנו מאמרים קצרים וארוכים באיזה נושאים שרק עולים על דעתכם, ויש לנו גם מדורים קבועים בהם אתם יכולים לקחת חלק.

בשנה שעברה הקמנו אתר באנגלית, בו מתפרסמים תרגומים של מיטב המאמרים שלנו, פרי עבודתם הברוכה של מתנדבים ומתנדבות מצוינים. תוכלו לקרוא את המאמרים באנגלית גם בערוץ הקבוע שלנו באתר המומלץ 972+.

חוץ מזה האתר מתעדכן מדי יום, ואתם מוזמנים לעקוב אחרינו דרך הפייסבוק, הטוויטר והכי טוב דרך הצטרפות לרשימת מייל (צד ימין למעלה בעמוד הבית, מייל אחד ביום, לא ננג'ס מעבר לזה). או סתם לפתוח את עמוד הבית שלנו בספונטניות.

הגופים התומכים בנו

אנחנו פרויקט של "מרכז אדוה לחקר החברה בישראל", ומקבלים כסף מ:
קרן רוזה לוקסמבורג, 2010-2014
הקרן החדשה לישראל, 2010-2015
נשמח לתרומות נוספות, קטנות כגדולות

המייסדים

יוסי דהאן – מרצה למשפטים ומנהל אקדמי של "החטיבה לזכויות האדם" במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, מלמד פילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה, יושב ראש מרכז אדוה לחקר החברה בישראל.

איציק ספורטא – ד"ר ליחסי עבודה והתנהגות ארגונית, מרצה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, חבר בוועד המנהל של מרכז אדוה.

העורכות

תמי ריקליס – עורכת, כותבת, פעילה במרחבים שונים, חיה בתל אביב.

יונית נעמן – כותבת, עורכת, חוקרת ספרות, מתגוררת בתל אביב.

כפאח עבד אלחלים – עיתונאית ומתרגמת, עורכת האתר בערבית.

עורך מדור השירה – תמיר אסולין

מדיניות עריכת התגובות

אנחנו מנסים לא לצנזר תגובות, אך גם מקפידים לא לאשר תגובות הכוללות התקפות אישיות פוגעניות על הכותבים והכותבות שלנו. בעינינו, יש הבדל בין ביקורת המופנית כלפי אדם פרטי לבין ביקורת המופנית כלפי אנשי ציבור, כאשר ההגבלות על האחרונים הן הרבה פחות מחמירות. האתר אינו במה לחיסול חשבונות אישיים – ודאי לא כאשר המגיב מתכסה במעטה אנונימיות, בעוד כותב המאמר תמיד מזוהה. אנא, נסו לשמור על דיון לגופו של עניין.

ניתן לפנות אלינו בכל עת לאי-מייל: info@haokets.org

להתראות!

הצוות

* הצילום הנפלא למעלה הוא באדיבות שלומית כרמלי.