מעתה אמרו "שטח במחלוקת"

דני איילון מככב בסרטון hasbara חדש, שהופק על ידי משרד החוץ בשיתוף הארגון הפרו-ישראלי "Stand with Us". איילון מגולל את הנרטיב ה"נכון" לגבי הסכסוך: תשכחו מ"שטח כבוש", מקסימום "שטח במחלוקת". כמו שמציין יוסי גורביץ', הסרטון מבוסס על סרטון ההסברה של מועצת יש"ע – מצאו את ההבדלים
בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
  תגובות

   

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. נפתלי אור-נר

   ההתנחלויות והמתנחלים כבשו את מדינת ישראל בגבולות הקו-הירוק ושעבדו אותנו לצרכיהם

  2. אסף דרעי

   1. דני איילון הוא קרש, פוץ ומעאפן.

   2. נקרעתי מצחוק מהניסיון הפאתטי שלו להיות מגניב ולעשות סרטון בסגנון פן וטלר. דני, אם הייתי הבן שלך – אלוהים ישמור – לא הייתי יוצא מהבית חודש. לפחות.

   3. גם שקרן בנוסף לכל: עוד מישהו שם לב שהוא טען שהערבים פתחו במלחמת 1967?

   4. דני, בחייאת רבק, מה אתה רוצה? נניח שכל מה שאמרת כאן נכון עד הסוף. סבבה. בוא לא נחזיר שטחים. שלא תהיה מדינה פלסטינית. בוא ניתן לכל תושבי הגדה ועזה תעודת זהות ודרכון ישראלי ונגמור עם כל זה. אני אשמח. מה דעתך?