• ביטון-יפעת-1
    פודקאסט חדש
    "אנחנו הגנרליות של הביטחון החברתי" - ראיון עם יפעת ביטון
  • קושמרו ואברמוביץ
    בעקבות הבבונים
    מה קרה כשכתבי אולפן שישי יצאו לפגוש את הילידים בשדרות?

ללא כותרת

קטע קצר לשבת מתוך האסופה "עבודת גילוי"
עדי עסיס

אם אפשר הוא אומר, ולא מחכה לתשובה, פותח חלון, מרים כסא משרדי, משליך למטה, אם אפשר, חוזר ואומר, מפזר חופן גדוש של  אטבים לאויר, כמו אוכל ליונים, הוא אומר, זורק מקלדת הכי רחוק שהוא יכול, כמעט נכנס לחלון ממול, הוא אומר, מחייך, מביט בערמה מאובקת של פוסט וישראל היום מהחודש האחרון, את זה בטוח לא צריך, הוא אומר, נשמע צרוד, מעיף אותם אחד אחד, העיתון הראשון מנסה להמריא בעזרת הרוח, לנופף בכנפי הדפים שלו, אבל קורס ישר למטה, כך כל שאר העיתונים, אותה תנועה בדיוק, הקלים שוהים קצת יותר באוויר, אתה עוזר לי עם השולחן, הוא שואל, אני מעדיף שלא, עונה לו, לא צריך, הוא משיב, מנסה להרים לבד את השולחן, להניח אותו על אדן החלון, אבל השולחן כבד, הוא תולש את המחשב מהחשמל, מוציא אותו מחוץ לחלון, מניח לו להישמט למטה, מנסה שוב להרים את השולחן, ושוב לא מצליח, תולש טלפון מהקיר, אני אעזור לך עם השולחן, אני אומר לו, ואנחנו מצליחים, במאמץ, להרים את השולחן העשוי ברזל, להניח חלק ממנו על אדן החלון, ואז בכוחות משותפים מצליחים לדחוק בו ליפול, נשמעת צוויחת מתכת, אנחנו מביטים למטה, רואים איך השולחן מחץ גג של מכונית חונה.

פורסם באסופה "עבודת גילוי" של גרילה תרבות

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם: