אני עם העוקץ

14 שנה מאז שעלה העוקץ לאוויר. טירוף, אה?

במשך הזמן הזה, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם פחות או יותר, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נועזת אפילו. אנשים שהחלו את דרכם פה כשהאתר עוד היה בלוג צנוע הפכו לכוכבי וכוכבות תקשורת, ונושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור – למשל חטיפות ילדי תימן, מזרח ובלקן, הדיור הציבורי, התעצמות הניאו-ליברליזם בישראל, מזרחיות ועוד.

הקהילה שנוצרה סביב האתר, בין הכותבים והקוראים ורבים שחובשים את שני הכובעים, מאתגרת אותנו מדי יום מחדש. אנחנו נוכחות בכך שהחיבורים הנוצרים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לפעילות השטח אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו לאחרונה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, בעריכת כפאח עבד אלחלים, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות, כמו מרוקו, מצרים, לבנון ועוד. האתר הפך להצלחה גדולה ומופיעים בו חומרים מקוריים ותרגומים מעברית בנושאים בהם לא מרבים לעסוק בבלוגוספירה ובעיתונות בשפה הערבית – ועליו גאוותנו.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית, ליצור מרחב דיון בשמאל פרוגרסיבי, עצמאי, בועט ומעניין, הפיץ מחשבות ביקורתיות, ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון – אנו זקוקים כעת לעזרתכםן.

בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה ואנא תמכו בהעוקץ.

כל תרומה – חד-פעמית או קבועה – יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. המרחב התקשורתי העצמאי יהיה אסיר תודה, וגם אנחנו – כמובן.

שלכםן,

יוסי דהאן, כפאח עבד אלחלים, תמי ריקליס ויונית נעמן