אדוארד סעיד על "המלחמה בטרור"

יוסי דהאן

אדוארד סעיד כתב הקדמה חדשה ומעניינת למהדורה חדשה של ספרו "אוריינטליזם", בה הוא מצביע כיצד האוריינטליזם – ייצוג מעוות ושקרי של המזרח על ידי המערב שהחל בסוף המאה ה – 18, מעצב גם כיום את מדיניות החוץ האמריקאית ואת דיווחי התקשורת על "המלחמה בטרור".  לדעת סעיד, הזרם המרכזי של התקשורת המערבית, כמו גם דמויות מרכזיות בחקר המזרח כברנרד לואיס ופואד עג`מי אחראיים במידה לא מעטה לעיצוב מעוות זה של האיסלאם המצטייר בעיני האמריקאים כשטן שיש להכניעו. סעיד גם מבקר בחריפות את הפנדמנטליסטים האיסלמיים ואת המשטרים בארצות ערב.

אמנון יובל כתב ביקורת על הספר ב"מעריב".

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. מיצי

    אולי כדאי לציין זאת בהמלצות הספרים שלכם

  2. יוסי דהאן

    תודה, שכחתי