האגודה לזכויות האזרח נגד משה ורדי

יוסי דהאן

לפני מספר ימים כתבתי על פיטוריו של העיתונאי מירון רפפורט והגבלת חופש הביטוי ב"ידיעות אחרונות". כזכור, מירון רפפורט פוטר על ידי עורך העיתון משה ורדי, כיוון שהעניק למאמרו של מרדכי גילת, שעסק בטענות מבקר המדינה נגד ראש הממשלה, את הכותרת "שרון לא דובר אמת".

האגודה לזכויות האזרח כתבה מכתב חריף לעורך העיתון משה ורדי הקורא לו להחזיר  לאלתר לעבודה את העיתונאי. (המכתב נכתב על ידי עורך הדין אבנר פינצ`וק).

פיטוריו של רפפורט והפגיעה החמורה בחופש הביטוי עברו בדממה יחסית בקהילת התקשורת הדמוקרטית שלנו. לא נשמע קולם של המרצים לתקשורת באוניברסיטאות והמכללות, גם לא קולה של אגודת העיתונאים, של ועד העובדים ב"ידיעות אחרונות" ואף לא ציוץ אחד מ"בכירי התקשורת" בעיתון או מחוצה לו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.