"המצרי הזה חושב שהוא מנהל חצר ביזנטינית"

יוסי דהאן

את המשפט הזה אמר כבוד עורך הדין יחזקאל בייניש, יושב ראש הנהלת הפסטיבל למוסיקה קאמרית, על מנכ"ל רשות השידור יוסף בראל, בעקבות החלטת בראל לא לשדר השנה את הפסטיבל.

לבראל ובייניש יש הסטוריה ארוכה של עימותים בעניין התזמורת הסמפונית ירושלים – רשות השידור שבייניש הוא יושב ראש העמותה שלה. הפרשה מתבררת בימים אלה באולמות בית המשפט.

ציבור משלמי האגרה אינו מודע לעובדה כי מנכ"ל רשות השידור מבלה כנראה זמן רב יותר באולמות בתי המשפט, בעיקר באולמותיו של בית הדין לעבודה, מאשר במשרדי הרשות, ואולם אל  ייחשב הדבר לחיסרון בעיניכם.

נחזור לאמירתו של איש התרבות, המוסיקה הקאמרית, הסימפונית והאחרת, כבוד עורך הדין בייניש. שמיעתו המעודנת של עורך הדין הנכבד אינה רגישה דייה כנראה לצליליה הצורמים של הגזענות. צלילים הבוקעים מהגייתו את הביטוי "המצרי הזה".

ועתה לחלקו השני של הביטוי – "מנהל חצר ביזנטינית".

ראשית מה עושה מצרי בחצר ביזנטינית?

שנית, סבורני שגם באמירתו זו שגה כבוד עורך הדין. קביעתו זו היא בגדר לשון הרע והוצאת דיבה על קיסרי ביזנטיון. ניהולה של חצר ביזנטינית מן הראוי שתיחשב למופת של מינהל תקין, יושר והוגנות ביחס לאופן ניהולה של הרשות על ידי יוסף בראל. אנא קבלו זאת כעדות מיוסרת ממקור ראשון –  עדותו של נציג ציבור המאושפז מרצונו זה למעלה משנתיים במוסדות רשות השידור.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אנונימי

  אני כבר לא יודע מה יותר גרוע. הגזענות של הראשון (בייניש) או הכוחנות וההתרפסות בפני השלטון של השני (בראל) . מציאות כל כך עצובה.

  אכן הקמתם אתר פוקח עיניים ופותח אזניים. אבל מה עם הדיפרסיה שגורמת לנו ההכרה במציאות שבה אנו חיים? לא תשאירו לנו שום תמימות יותר?

  חזקו ואימצו

 2. יוסי דהאן

  אם לא היתה בנו תמימות ותקווה לא היינו מקימים את האתר הזה
  keep coming back and spread the word

 3. אנונימי

  יוסי דהאן. במחשבה שניה: אתה צודק.

 4. יוסי לוס

  תמשיך להצחיק אותנו.