הטרמינטור שלהם ושלנו

יהודה שנהב

בימים אלה מתקיים בקליפורניה מופע אימים. המושל גריי דיוויס עשוי להיות מודח ב-7 לאוקטובר. מולו מתייצבים כ-140 מועמדים. מומחים פוליטיים חוזים אפשרות שבמדינה בה יש 35 מליון תושבים, המושל הבא עשוי להבחר על ידי מליון קולות בלבד.

לא קשה להגיש מועמדות למושל מדינת קליפורניה שכן קליפורניה היא מדינה דמוקרטית שהינה חלק מן הדמוקרטיה הגדולה בעולם. צריך רק מעט כסף ורק מעט חתימות על מנת להגיש מועמדות. בדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה.

אבל לדמוקרטיה הצרכנית יש כללים משלה. המועמד בעל הסיכויים הגדולים הוא המחסל הסדרתי ארנולד שווארצנגר. אין ספק שזה עצוב. אבל לא נורא. היה לנו כבר את רונלד רייגן והוא לא היה יותר או פחות גרוע מאחרים, רפובליקנים או דמוקרטים. אבל מה שעוד עצוב הוא הצביעות הליברלית. הליברלים מספרים לנו שאין לשוורצנגר מצע ברור והוא אינו יודע אפילו לדבר אנגלית כמו שצריך (רוצים לומר: אנחנו לא אוהבים זרים). הם מדברים על הזהות שלו כאיש של כוח ונשק (לא שמענו אותם מדברים נגד האלימות של ארה"ב ברחבי העולם).

שוורצנגר הוא טרמינטור על מסכי הוליווד. אצלנו למועמדים יש יותר סיכוי כאשר יש להם ביוגרפיה אמיתית של טרמינטורים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. אזרח

    ואריאל שרון – האם הוא אינו טרמינטור?