ערוץ טלוויזיה ויועץ - שי משרת החינוך

יוסי דהאן

אתמול כתב כאן יובל קרניאל על הטלוויזיה החינוכית, היום התפרסמה ידיעה אודות פיטורי שישה תחקירנים ועוזר במאי ממערכת התכנית "ערב חדש".

יאיר שטרן, לשעבר מנהל הטלוויזיה ברשות השידור וראש הוועדה המייעצת למנכ"לית הטלוויזיה החינוכית יפה ויגוצקי, נשמע אומר בדיון אודות פיטורי התחקירנים "אני יכול להביא תחקירנים בגרושים מהתחנה המרכזית. אני מעלה אותם על משאית, ותוך יומיים יש לך תחקירנים".

יאיר שטרן מכחיש שהוא אמר את הדברים הללו וטען שרק ציטט את מרדכי קירשנבאום שאמר בזמנו דברים דומים על "מבט".

ענק עיתונות אחד מצטט ענק עיתונות אחר. קירשנבאום, צריך להזכיר, היה זה שהמציא את זירת הגלדיאטורים "פופוליטיקה" ותרם תרומה נכבדת להפיכתו של גזען וולגרי לשר המשפטים הישראלי.

קשה למצוא עדות טובה מזו של שטרן על תפיסת עולמם של אלה המנהלים את התקשורת הישראלית, ועל מצבם של העיתונאים בישראל ואווירת הטרור התעסוקתי והמקצועי בה הם חיים.

שטרן הוא ראש וועדה המייעצת למנכ"לית. מיהי המנכ"לית? 

ליפה ויגוצקי לא היה עד למינוייה באפריל השנה למנכ"לית החינוכית מושג ירוק בעיתונות.

יצא לי להפגש איתה יותר מפעם אחת. בתפקידה הקודם היתה ויגוצקי ראש האגף לחינוך המקצועי (טכנולוגי) במשרד החינוך. למעלה מחמש עשרה שנים מיותרות שלטה ויגוצקי בחינוך המקצועי ביד רמה. היא עיצבה מדיניות חינוכית בה כילו מאות אלפי תלמידים את שנות נעוריהם בשיוף נצחי של מטילי ברזל, ניסור קורות עץ, וגלגול רולים בשיער.

 הגברת ויגוצקי העניקה להם חינוך שהוביל אותם בדרך הקצרה ביותר לתחתית החברה הישראלית. בערוב ימיה קיבלה מחברתה הגברת ליבנת שי – הטלוויזיה החינוכית. שטרן בא כבונוס.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.