מיומנו של מכור דמוקרטי

דודי מחלב

 

לידתו של אתר העוקץ , סיכסכה עלי את בקרי.עד לידתו רגיל הייתי לפתוח את בקרי עם קפה , סיגריה ועיתון הארץ.מאז לידתו נתקבע סכסוך בבקרי : לאיפה הולכים ראשונה ל"עוקץ" או לעיתון "הארץ".

              ברבות הימים ( הרי עברו בכל זאת מספר ימים מאז הופעתו של האתר , על אף הזמן הקצר יחסית), מצאתי את הפתרון . אני קורא תחילה את  "העוקץ" , וכך אני מקבל את מנת החיסון הדמוקרטית היומית שלי , ורק אחר כך משנתחדד חוש הביקורת שלי ( אצלי הוא אף פעם לא רדום או אף מנומנם) ,

אני מתפנה לקרוא את עיתון הארץ , שכמו תמיד ,בחלקו מעניין , ביקורתי ואף מעורר למחשבה ובחלקו הגדול יותר גדוש עד להתפקע במלל תפיסתי סטריאוטופי , שמרן ואף ריקציונרי.

                     בינינו תפילת הבוקר של האדם המודרני , כלומר קריאת העיתון היומי,  ( ביטוי שטבע הפילוסוף הגל) ,  היא אולי לא משהו , אך היא בודאי בגדר הכרח בל יגונה . רק ישמור אותנו האל מלהתבוסס באוקיאנוס המלל הכתוב , האינסופי , על מכלול שטויותיו ומופרכותו ( ואל תדאגו אין כאן עמדה שיפוטית לטובת עיתון הארץ. – אני רחוק מזה)  של שלושת עיתוני ישראל.

                      בקיצור חברים וחברות , מאז מצאתי את הפתרון לבקרי המסוכסכים אני חש כמו מטיף אונגליסטי: בשיחות פנים אל פנים , בטלפון ובדואלים אני ממליץ ואף משכנע ,  את חברותי וחברי , את   מכרי ומכרותי  , את עמיתי ועמיתותי ,  וכמובן את בנות  ובני משפחתי היקרים ,  ליטול עם מנת הויטמינים היומית ( למי  שנוטלים) את מנת החיסון הדמוקרטית היומית.

מנה הכרחית ואף חיונית  כדי להיעשות בני אדם טובים יותר ואזרחים טובים יותר.

ולחברי היקרים עד מאוד, לאיציק ספורטא ויוסי דהאן מברוק וברכת חזק וברוך.

דודי מחלב מלמד פילוסופיה במכללת "עלמא" ובאוניברסיטה הפתוחה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.