אל תשאו את שם הדיכוי המזרחי לשווא

דודי מחלב

הערב בחדשות ערוץ 1 צפיתי בי"ור ש"ס אלי ישי שהגיב על מסקנות הפרוה של וועדת אור , "את בן עמי המזרחי דפקו ראשון", כך אמר ישי. אלי ישי , שותפה של הממשלה הקודמת , שתרמה לא מעט להעמקת הפערים , ממשלת רשע שהתעללה בעניים , מגן על בן עמי ,  שותפו הפוליטי של ברק . צמד חמד זה תרם לקרע החמור  עם ערביי ישראל ואף עיבה אותו . שלא נדבר על כך שממשלת ברק לא עשתה מאומה , מלבד מלל צדקה , שאף הוא היה חסר גיבוי מעשי , לשיפור מצבם של עניי ישראל שמן הסתם רובם מזרחים וערבים.   דודי מחלב מלמד פילוסופיה במכללת "עלמא" ובאוניברסיטה הפתוחה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. עמי מרון

  אלי ישי מנסה להגן על בן-עמי בטענה ששוב דופקים את השחורים.
  האם אין זה מוזר?
  האם יש משהו משותף לישי ובן עמי מלבד מוצאם הצפון אפריקני?
  יציאתו של ישי להגנת בן-עמי, וטענתו הנואלת, היא היא הגזענות.

  אגב, כיצד הגיב האינטלקטואל היהיר על צעדו של …ידידו החדש?

 2. סזאר יהודקין

  מטבע הדברים תשומת הלב בעניין דו"ח ועדת אור מופנית אל המסקנות האישיות: מי אחראי באופן ישיר, מי יצא "נקי", מי לא יוכל להשיך את הקריירה שלו. גם מצד משפחות ההרוגים מובן הכעס בהעדר שמות האשמים במות יקירהם בין דפי הדו"ח.
  לדעתי צריך לשים לב לאו דווקא אל מסקנות הדו"ח, אלא אל הגורמים שעל פי הדו"ח הביאו לכך שהאירועי אוקטובר 2000 התרחשו: ההזנחה, ההפלייה, חוסר שוויון הזדמנויות.
  דברים אלה נכונים לגבי יחסה של המדינה כלפי כל אזרחיה החלשים, מבלי לבדוק את תעודות הזהות שלהם. לפני יומיים ראינו את הסרט על הפנטרים השחורים, והבנו היטב שלמרות שחלפו 30 שנה הדברים לא השתנו באופן ממשי: יחסו של הממסד ושל מנהיגי המדינה כלפי החלשים נשאר מתנשא ומנותק מן המציאות. אלה הדברים שהם המוקד האמיתי של הבעיה ולכן על החברה הישראלית לעשות כל מאמץ כדי לטפל בהם.
  ההתמקדות סביב שמות המעורבים עלולה להסיט את דיון הציבורי משורשיהן של המהומות אל התוצאות הנקודתיות הקשות שלהן. זאת הנקודה בה כל מי שפועלים במסגרת החברה האזרחית צריכים להתמקד ולפעול כדי לוודא שבעוד מספר שנים לא תקום "ועדת אור" שנייה, סביב אירועים דומים עם שחקנים אחרים.

 3. נסים מוסק

  אלי ישי מתבכיין על גזענות כלפי בן עמי,(שלדעתי יצא בזול)ועל הפרוטקציה שעשו לברק(מה חדש?) למה דווקא עכשיו? בגלל שהוא לא נהנה יותר מתענוגות השלטון? אחרי שארבעים אחוזים של בוחרי ש"ס הפנו את גבם למפלגתו חידלת האישים(תרתי)והבינו שמהם לא תצמח ישועה חברתית? עכשיו הוא מנסה בפופוליזם שחוק למצוא אהדה, אבל הוא חסר את התחכום של טומי לפיד .לכל היותר הוא יוכל להדמות לרבו הגזען שאוסר לחטט באף בשבתות וחגים ומדמה את הערבים לנחשים.