נקודות למחשבה

איציק ספורטא

אתמול הגעתי לברקלי וזה היה כמו לחזור עשר שנים אחורה. אותם רחובות אותה אווירה ותמיד ההפתעה המוחלטת למראה ההומלס הראשון, והשני ועוד רבים. שום דבר לא מקומם יותר מאדם המחטט באשפה בעיר שלכל צורך ועניין היא עיר עשירה אפילו מאוד.

ג`סי ג`קסון נעצר  אתמול במהלך הפגנה באוניברסיטת "ייל" כיון שחסם יחד עם אחרים כביש. ההפגנה הייתה למען שיפור תנאיהם של עובדי הנקיון ואחרים. קשור באזיקונים הוא הובל לניידת. כשאני חושב על זה מתי איש ציבור ברמה הזאת יצא לסתם הפגנה ולא רק זה נעצר כדי לשפר שכר ותנאי עבודה לעובדי נקיון.

בקליפורניה עלה אחוז העובדים המאוגדים ל-18 בניגוד למגמה בארה"ב, בעיקר כיון שהצליחו לארגן עובדי נקיון וסיעוד. בארץ מאוגדים עדיין וכנראה לא לזמן רב מעל ארבעים אחוז מן העובדים.

כעת ארבע בבוקר וכתבינו ינסה להמשיך לישון.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. דודי מחלב

    אצלנו בארצנו הקטנטונת מתענינים מקסימום במוסיקה של מייקל ג'קסון (שהיא כשלעצמה לא רעה ), הלואי עלינו פוליטיקאים כמו ג'סי ג'קסון ( כומר כדאי להזכיר ) שעוסק בחומרים הקשים של צדק ושויון . אצלינו הפוליטיקאים התיים – משחררים עסוקים בקניית חליפות ומותגים ( גם טעמם האסתטי לא משהו).
    מה לעשות זאת היא ההוויה התרבותית-פוליטית-קלוקלת שלנו. לכתבנו , ליבי ליבי על יסורי הג'ט לג.