שנה רעה מאד לפילוסופים ומחווה לחומסקי

יוסי דהאן

דונלד דוידסון, אחד הפילוסופים הבולטים בתחום הפילוסופיה של הלשון, הפעולה והנפש, הלך לעולמו לפני שלשה ימים, תוצאת התקף לב. לפני בערך כשבוע הבאתי באתר ראיון עם דוידסון, סקירה מקיפה על משנתו של דוידסון ניתן למצוא ב Stanford Encyclopedia of Philosophy.

דוידסון הוא האחרון בסדרה של פילוסופים מרכזיים שנפטרו בשנה האחרונה (דיויד לואיס, ג`ון רולס, רוברט נוזיק וברנרד וויליאמס).

בעניין אחר, הסופרת והפעילה החברתית ארונדטי רוי, מחברת הספר "אלוהי הדברים הקטנים" במאמר ארוך על נועם חומסקי ועל תרומתו בחשיפת התרמית שמאחורי המושג "תקשורת חופשית" בארצות הברית. בשוק החופשי, כותבת רוי, חופש הביטוי הוא סחורה כמו כל סחורה אחרת, והוא מצוי רק ברשותם של אלה שבידיהם האמצעים לרכוש אותו. כדוגמה היא מביאה את ראש ממשלת איטליה ברלוסקוני  שבבעלותו תחנות טלוויזיה החולשות על תשעים אחוז משוק צופי הטלוויזיה. לדעת רוי, ארצות הברית, "מנהיגת העולם החופשי", היא המשעבדת הגדולה ביותר שלו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.