כולנו בני מוות

יוסי דהאן

כשהגופות עוד מוטלות על הכביש ואנשי זק"א עדיין אוספים את שאריות הגופות, מקים השר לבטחון פנים בזריזות את מטה הבחירות שלו בטרמפיאדה ב"צריפין", לא בכל יום זוכה פוליטיקאי בזמן מסך בלעדי בכל הערוצים בפריים טיים. השר מדבר על האירוע ועל ההרוגים והפצועים כאפיזודה חולפת בחיינו שאינם אלא "מאה שנות טרור" , לשר לבטחון פנים אין עניין בבטחונם של האזרחים כל מה שהוא יכול להבטיח לצופים הערב, זה נקמה.

נקמה זה גם מה שמבטיח יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, הד"ר לפילוסופיה, דר` יובל שטייניץ-סטרניג`לב, המנהיג הפרלמנטרי קורא לחסל את ערפאת עוד הערב. חמי דורון, חבר הכנסת הליברל מ"שינוי", קורא להרים מייד מטוסים לאוויר ולבצע חיסול ממוקד של כל צמרת החמאס. עבור חבר הכנסת יורי שטרן, שטייניץ הוא תבוסתן, שטרן אומר שצה"ל "טעה בגדול" כשפחד לפגוע באוכלוסיה אזרחית, הוא קורא לחסל אזרחים. גם האלוף במיל., יוסי פלד, זועם באולפן הטלוויזיה על יפי הנפש הקוראים להמנע מפגיעה באזרחים, "עניי עירך קודמים" הוא מצטט מן המקורות.  גם הוא רוצה נקמה ועכשיו. שר הבטחון אינו אומר דבר,  הוא בבור בקריה מתכנן את פרטי הנקמה הבאה.

נקמה, היא תמצית מדינות הפנים החוץ והבטחון של ישראל. ה"הודנה" היתה אוייבת הנקמה לכן צריך היה להיפטר ממנה. אנחנו רוצים יד חופשית לנקמה, נקמה ללא תנאי וללא פשרות, בכל זמן ובכל מקום.

הם בני מוות. גם אנחנו. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. איתי

  ואם עכשיו קוראים להרג אזרחים, שזה שבירת טאבו מסויימת, כמה אזרחים ימותו בכוונה? ואלו אזרחים ימותו? אלו שברחוב, או בבית? הקטנים או הגדולים? לובשי הגלביות, או חולצות הטריקו? הנשים או הגברים?

  עד עכשיו היתה מוסכמה – אפשר להרוג אזרחים, אם הם לא היו המטרה המוצהרת. ועכשיו מה?
  ובכלל, איך יהיה אפשר להתחלחל מהרג חפים מפשע בפיגועים, כאשר אנו נהרוג במוצהר חפים מפשע?

 2. רונה

  הממשלה בישראל וכל הקשורים בה (אנשי שלומינו) אינם מעוניינים בהפסקת אש. הם בורחים מלטפל בבעיות האמיתיות של החברה בישראל. מעגל הדמים משרת את האינטרסים של השילטון הישראל.

 3. עמי מרון

  העיסוק שלנו בשאלות המוסריות (פגיעה בילדים, אזרחים וביו"ב) הוא תוצאה של ספין לא נורמלי. עלינו לסרב לדון בשאלות האלה הואיל וזה בדיוק מבוקשה של ממשלת הרשע שלנו. במקום חתירה לשלום וצדק לשני העמים המותשים בארץ הזאת, הם מציעים לנו שנים רבות של "מאבק שנכפה עלינו" ודיון בשאלות מוסר, שממשלה מוסרית היתה חוסכת מאזרחיה.
  אגב, אני זיהיתי את ד"ר סטריינג'לאב דווקא באריה אלדד (ולא שטייניץ). לפני מלחמת עירק הוא נשאל (כרופא), בערוץ-1 בחדשות הלילה, כיצד ניתן לחסן אוכלוסיה מבוהלת נגד נשק כימי/ביולוגי. הוא הציע, ברצינות התהומית שלו, ללכוד אנשים ברחובות ולחסנם. פשוט לא?

 4. יוסי דהאן

  אכן כנראה שיש קרב צמוד בין שטייניץ לאלדד על התואר דר' סטרניגלב, כמי שמצדד במועמדותו של שטייניץ לתואר, אני חייב להזכיר שיושב ראש ועדת החוץ והבטחון של הכנסת, הציע כבר מספר פעמים לצאת למלחמה נגד הסורים ולפתוח חזית מלחמתית נוספת נגד מצרים.

 5. גל

  וכמובן, לא רק אנשי הקואליציה בעד המשך ההרג. הבוקר הבהיר דני יתום שיש להמשיך ולהרוג "בהם", והם כמובן ימשיכו להרוג בנו. זו רק טקטיקה, הוא הסביר. בעני הפרשן גיא בכור, עיראק זה כאן, והפלסטינים והעיראקים ומוסלמים כולם הם איזשהו פיל דורסני שצריך לצמצם את כוח הנזק שלו.
  אנחנו, כידוע, כבשה תמימה שאין לה אפילו ציפורניים לשרוט בהם את אלה שבאו עלינו לכלותנו….

 6. יוסי זיו

  יש כאן שני שבטים, ביניהם מתנהל ריטואל של נקמת דם.
  צריך לקרוא להתערבות בינלאומית מסיבית, אולי זה יביא להרגעה זמנית, שבלעדיה לא יתכן הסכם בין הצדדים.
  ולחיילים ולקצינים – להזכיר כל הזמן כי יש פקודות שאסור לבצע – גם לנוכח הטרור הברברי ותוצאותיו הנוראות.

 7. שי

  אולי תכתבו על התרמית שראש הממשלה ושריו עושים לנו, בכך שאחרי כל פיגוע הם אומרים "ערפאת אחראי" או "החמאס אחראי", כאשר באמת הממשלה ובראשה ראש הממשלה אחראים לבטחון התושבים של המדינה, ואם קורה פיגוע, הם אחראים לכך ולא ערפאת ….