עצומות - תמיכה בסרבנות הטייסים וסירוב לגירוש עובדים זרים

יוסי דהאן
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ד"ר יחיעם שורק, מכללות בית ברל וסמינר הקיבוצים

    על שתי עצומות אלה חתמתי גם חתמתי, במלוא לב ומוח. נכון שמול ההתקרנפות הפושה בחברה הישראלית (בעיקר בעניין הטייסים האמיצים) המקדשת ללא ניד עפעף את הקונצנזוס המקודש, את מדורת השבט ואת האתנוצנטריות, נראים אנו, תומכי הטייסים, כבוגדים, כשועלים המחבלים בכרמים, כעושים יד אחת עם אויבינו ומספקים לארטילריה שלהם תחמושת קטלנית. אנו, "מה לעשות", השפויים שבחברה, הזועקים ש"המלך עירום", והמנודים כמצורעים, עתידים לראות, בנחישותנו ובאמונה בצידקת דרכנו (מונח השאול מן הטרמינולוגיה המקורנפת) את האור בקצה המינהרה. חברים יקרים, שוו בנפשכם שמוטי'ם אשכנזי'ם היו ממלאים את כיכרות הערים לא אחרי ולא בזמן אלא לפני, ואפילו, כן-כן, לבושי מדים ועטויי סרבלים. היינו אולי לא נופלים לטראומת מלחמת אוקטובר 1973 הנוראה. נחתום עכשיו, נעמוד איתנים מול מדיניות של כיבוש וחיסולים, ואולי לא נזדקק להסביר בעוד 30 שנה לבנינו, נכדינו, נינינו, מדוע סרבנו לקרוא את הכתובת הנכונה שעל הקיר.

  2. שושי שמר

    קשה לראות מה יש שם, כי המנהרה מוצפת שוב ושוב בדם שמסתיר.