מזל ומדיניות ציבורית

איציק ספורטא

יום כיפור עבר והעתיד נראה רע, בלי קשר רציתי להפנות את תשומת ליבכם למאמר שהתפרסם בבוסטון גלוב, שבו מנסה, Matthew Miller לדון במושג המזל, או ההגרלה הטבעית, שבה אדם נולד עם מטען גנים מסוים, מוצא אתני או גזעי, מין, ושיוך למעמד ומשמעותם למדיניות ציבורית. לטענתו ההכרה במושגים אלה נמצאת גם אצל השמרנים ביותר, כמו וויליאם בנט (שר החינוך בממשלתו של ריגן) ומילטון פרידמן. הכתב הלך ושאל אותם בנושא, ומצא שהם אכן מכירים בצורך להתייחס למזל ואולי גם לפעול כדי למתן את השפעתו על חלוקת המשאבים בחברה וזאת, בן היתר, באמצעות סובסידיות ממשלתיות שיעלו את השכר לסכום שמאפשר לחיות בכבוד. הכותב טוען שאולי בהתייחסות למזל יוכלו למצוא השמרנים והליברלים נקודת הסכמה ראשונית שתוביל לפעולה שתטיב עם הכלל. אני חושב שהוא אופטימי מידי אבל הרעיון יפה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.