מפלגת החופש הישראלית

יוסי דהאן

יושב ראש "שינוי", השר יוסף לפיד, הורה לשני חברי כנסת מסיעתו לחדול מתמיכה פומבית ב"הבנות ז`נווה". חברי הכנסת אתי לבני ואילן ליבוביץ, שהיו שותפים ליוזמת ז`נווה והשתתפו במפגשים עם הפלסטינים, הפסיקו את הופעותיהם בתקשורת וחדלו מתמיכה פומבית במסמך ההבנות.

צריך להזכיר כי לפני חודש הורה מנהיג המפלגה על ביטול תוצאות הבחירות הדמוקרטיות לרשימת "שינוי" בעיר תל אביב. מרכז המפלגה, כלומר לפיד, ביטל את בחירתו של רון לבנטל כמועמד המפלגה לראשות העיר ובמקום זה הכתיר את חברתו פרופ` זוהר שביט.

בהשוואה להתנהלות הדיקטטורית של "שינוי", מועצת "גדולי התורה" של אגודת ישראל נראית כתנועה אנרכיסטית פרועה. כך נראית מפלגת הבורגנות, תנועת המשכילים ואנשי המקצועות החופשיים. מפלגה שלה חמישה עשר חברי כנסת, המייצגת את "ערכי הליברליזם", את המאבק למען חירויות האזרח והשחרור מכפייה דתית וכל כפייה אחרת. תנועת האספסוף המשכיל למען "שנאת האחר".

מפלגה של חמישה עשר פרלמנטרים מפוחדים, כנועים וחסרי חוט שידרה המונהגים על ידי מוקיון לאומן, מסית, ווולגרי. תוצר תרבות הרייטינג והקרקסים הטלויזיוניים, המשליט את רצונותיו באמצעות שלטון טירור ופחד, תוך שהוא ממלמל, או צורח, משפטים חסרי משמעות על "ערכי התרבות היורופאית".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ד"ר יחיעם שורק, מכללות בית ברל וסמינר הקיבוצים

  לפיד לא השתנה. ניתן היה לפענח את עמדותיו הרחוקות מליברליזם ומהומניזם באותה תוכנית מתלהמת של "פופוליטיקה" ("פוליטיקה" לשעבר). ברור מאליו שמפלגה אשר חרתה על דגלה את "שנאת האחר" תתקשה להציג עמדות פלורליסטיות בנושאים מנושאים שונים. הנני תמה על שני חבריו-שותפיו לדרך: פורז ופריצקי, שעמדותיהם קרובות במידה מסויימת למרכז-שמאל, אשר החרו-החזיקו אחר עמדת הבוס, ולא אפשרו להציץ אל סגור ליבם, שם, בוודאי, מצויה פינה חמה באשר ל"הבנות ז'נווה". על כך יש להצטער.

 2. שר הפנים אברהם פורז מהמרכז-שמאל

  "אני זוכר כשהייתי בן 11 והוריי עברו מרמת גן לתל אביב, גם עבורי זה היה טראומטי, אבל התגברתי על זה"

 3. אורה לב-רון

  ובחולון, שם לא הצליחה שינוי להרכיב רשימה של "אלמנטים אטרקטיביים לדעתה". למשל, אין איש היי-טק. מה עושים? מוותרים על ה"אלמנט" במודעות? לא! במקום זה אפשר לרשום בכיתוב על אחד המועמדים (טכנאי ועסקן הפועל) שהוא איש היי-טק. זה תורם למודעה, זה תורם לשינוי, ולאמת? טוב, זה לא האישו שלהם.
  אורה לב-רון