אם זו מפא"י אני חירותניק

גל לוי

מסתבר שלא צריך להיות "שמאלני" או סוציאליסט דגול כדי להבין את מדיניות ההרס שממשלת שרון-נתניהו זורעת, ויש עדיין מי שסיסמאותיה של ממשלה זו לא זרו חול בעיניהם.

שמואל סלבין, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, יצא בראיון חריף כנגד "דת ההפרטה" של הממשלה, וכנגד המחירים החברתיים הבלתי-נסבלים שהיא גובה.

מה שמאמר זה מדגיש, יותר מכל, זה שהליכוד היה למפלגה חסרת צבע ודרך. מלבד מלחמת שלום ההתנחלויות, וקידום מדיניותו הכלכלית השמרנית-סהרורית של נתניהו, מפלגת שלטון זו לא יכולה להציע שום דבר לאף אחד. הבעיה היא שאין מי שיציע משהו אחר.

ביום ששי התפרסם במוסף הארץ ראיון עם עינת וילף, מועמדת צעירה ונמרצת מבית מדרשו של מרן שמעון פרס. דבריה נשמעים עוד יותר סהרוריים מאלה של לימור לבנת. חזון, חזון ועוד פעם חזון. זה מה שהיה ליועצת האסטרטגית להציע. מה בעניין הכיבוש, היא נשאלה, ותשובתה: "אין לי מה לחדש". כאילו ששאלת הכיבוש כבר מאחורינו, ורק אם הדור הצעיר והנמרץ של מפלגת העבודה ינסח מניפסטים על "שייכות ומוביליות" נוכל לפתור את כל היתר. מזמן לא נראתה "דמותה של המדינה", עליה מבקשת וילף להאבק, דהויה ובלויה יותר מהפוזה הארכאית בה היא בחרה להצטלם לקמפיין הבחירות שלה.

אם סלבין זה "חרות", אז אני "חרותניק". זה נשמע הרבה יותר טוב מעינת המפא"יניקית המייגעת.

דר` גל לוי מרצה בתכנית ללימודי דמוקרטיה באוניברסיטה הפתוחה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ד"ר יחיעם שורק, מכללות בית ברל וסמינר הקיבוצים

    הכא לאו קשיא. די לנו להתבונן כיצד חברי מפלגת העבודה, למעט קומץ אמיצים, נחושים ועקרוניסטים, מתבלבלים, מתגמגמים, מזיעים ומיתדממים, נוכח "הבנות ז'נווה", כדי להבין עד לאיזה שפל ברומטרי התדרדרה האידיאולוגיה ה"עבודתית" ועימה נשאיה ומתחזי-נשאיה.

  2. נבאחו

    אני מציע לא לזלזל בעינת וילף. גם אם בנקודות מסויימות היא נעדרת תכל'ס, האינטואיציה שלה והמבט הכללי שלה מ-ע-ו-ל-י-ם! אני בטוח שברגע שהיא תשתחרר קצת מהקבעון השמאלני ששמעון פרס מייצג, היא תדבר יותר תכל'ס.