בשם אומרם - סגן השר משיב לטייסים הסרבנים

יוסי דהאן

"לא כל האזרחים ברצועת עזה תמימים"

חבר הכנסת וסגן שר הביטחון זאב בוים

בתקיפות חיל האוויר אתמול על רצועת עזה, בהן מרבית הנפגעים היו אזרחים, נהרג גם דר` זיין אל-עבדין שאהין, רופא שיצא ממרפאתו לסייע לפצועים מתקיפת חיל האוויר, דר` שאהין נהרג בתקיפה נוספת של חיל האוויר הישראלי על אותו מקום. ב"יעד התקיפה של המלחמה בטרור" שהו באותה עת עשרות פלסטינים תמימים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ד"ר יחיעם שורק, מכללות בית ברל וסמינר הקיבוצים

  העבירו סרגל היסטורי בין קיביה לרפיח ולעזה ומה שביניהם (תרתי משמע) וקבלתם מוסר כוחני, דורסני והרסני, שבשמו מותר לעשות כמעט הכל (אוי לאותו מוסר). למרות שהנני מסתייג מרוב עמדותיו, דעותיו ומהלכיו של בן גוריון ה"אגדי", הנני מתגעגע לאותה בחילה בנגוריוניסטית, קולנית וזעקנית, לאחר היוודע תוצאות מעשי ה"גבורה" בקיביה.

 2. איתי

  כדאי לקרוא אודות הפרשה בספרו של בני מוריס – תיקון טעות. משם למדתי שבן גוריון ידע היטב על הפעולה, והבחילה הקולנית היתה מכוונת בעיקר להשקיט את הישראלים, בשביל שטוהר הנשק לא יתקלקל.
  ומבחינה זו, כאשר ערוץ 2 הקרין אתמול את התמונות מהמזל"ט ש"הוכיחו" שלא היו אזרחים במקום, בזמן שנורה הטיל השני, ניתן היה לראות בכך בחילה בנגוריוניסטית בתחפושתה החדשה. המשותף הוא האמרה "אנחנו לא חיות, ואיננו עושים מעשים לא מוסריים שכאלה" ואחרי שאמרנו דבר זה, המצפון נקי. הרי בן-גוריון/צה"ל אמרו שהם לא עשו זאת!

 3. רפי יחזקאל

  מדיניות ופנסים / רפי יחזקאל

  בפעולת קיבייה בשנות החמישים "האגדיות" ,נרצחו 69 אזרחים תמימים שפוצצו בתוך בתיהם.
  אריק שרון, המתוכנת עדיין על "פעולות תגמול"-שהם בפשטות נוראית פשעי מלחמה, ופועל במתכונת של ה-101 (.לכן הקים יחידות מרצחים, המסתערבים למיניהם,"שמשונים" ועוד, כמו במשטרים טוטליטריים רצחניים אחרים.)
  בתחילה בן-גוריון הכחיש את הזוועה, ולאחר תחקיר הוחלט שבפעם הבאה יצויידו הלוחמים האמיצים בפנסים,
  לא פחות ולא יותר.
  מסקנה: " יש לצייד את הטובים לטייס, הבחורים הטובים שלנו,בפנסים משוכללים יותר למען מוסריותנו וטוהר הנשק".
  האין אנו במלחמה צודקת?!

  ולכל לוחמי 'העוקץ' חזק ואמץ!
  רפי יחזקאל

 4. דרור

  בכל ההסתייגויות הנדרשות אני חייב לציין שאחד הנימוקים העיקריים שבו משתמשים הפונדמנליסטים האיסלמיים (כמו עבד אל-עזיז א-רנטיסי, מראשי החמאס, ושיח' קרדאווי) להצדקת פיגועי ההתאבדות הוא שכל ה"ציונים" הם חיילים. באתר הפונדמנטליסטי islam-on-line נכתב לא פעם שאין לראות בישראלים אזרחים, גם כשמדובר בנשים וילדים, משום שהאידאלוגיה הציונית הופכת את כולם לחיילים, וכולם עוסקים או יעסקו בגזילת אדמות המוסלמים.
  אמנם סגן השר בוים עדיין לא הגיע לרמה כל-כך נבזית בטיעוניו, אבל אם לא יסכור את לשונו בזמן, הוא עלול למצוא את עצמו בסימטריה מוזרה ומדאיגה עם ראשי הפונדמנטליסטים האיסלמיים.

 5. אורה לב-רון

  פתאום אני מוצאת עצמי מסיכה עם בוים: לא כל האזרחים ברצועת עזה תמימים. תושבי נצרים, למשל. מה, הם לא ידעו שברצועה יש ערבים, והרבה, וצפוף? הטענה של תום לב, שכל-כך מתקבלת בבג"צ כשמדובר בעשירים ושועים, לא יכולה לעמוד להם בנקודה זו. ומי שלא ידע קודם, אפשר להודיע לו עכשיו: נצרים זה לא בשטח שלנו. לכו מעזה.
  אורה לב-רון