על רצון חופשי, סורוס נגד בוש ושוב מדינה "יהודית ודמוקרטית"

יוסי דהאן

גיליון חדש של כתב עת אלקטרוני The Examined Life – On-Line Philosophy Journal כתב עת פילוסופי ברשת העוסק הפעם ברצון חופשי ודטרמינזים, גיליונות קודמים עוסקים בנושאים כגון מהי פילוסופיה? האם אלוהים קיים? לוגיקה ופילוסופיה, פוליטיקה ושלום ונושאים נוספים. המגזין האלקטרוני הזה הוא גם מעין פורטל המצוייד במנועי חיפוש בתחום הפילוסופיה ותחומים אחרים.

ומאמר של המיליארדר ג`ורג` סורוס, שהפרויקט החדש שלו הוא הפלת ג`ורג` בוש. סורוס משווה את מדיניות החוץ האמריקאית לבועת ניירות הערך בנאסדק בוול סטריט, שגם זו סופה להתפוצץ.

והויכוח סביב מאמרו של ההסטוריון Tony Judt שטען שקיומה של מדינה "יהודית ודמוקרטית" הוא אנאכרוניסטי ובלתי מוסרי, ממשיך, הפעם Eduard Rothstein קורא להתחיל את הניסוי של יצירת מדינה "חילונית ודמוקרטית" בין אירן ועירק או בין צרפת וגרמניה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.