שבוע טוב?

איציק ספורטא

כמה דברים בלתי שמחים לפתוח בהם את השבוע. באתר זה נכתבו שתי כתבות שעסקו במאבק האמהות החד הוריות ומי שהפכה לסמל המאבק ויקי כנפו. בראש השנה היא הייתה אחת מן הטובות יחד עם עובדי חיפה כימיקלים דרום. לאחר מכן כשהגישה זר פרחים לנתניהו כתבתי באכזבה על הנושא. ביום שישי פורסמה כתבה שדווחה על הרצאה של ויקי כנפו באוניברסיטה העברית, זהו דווח מקיף שמגלה את המורכבות במאבק, כדאי לקרוא.

מספר המיטות בארץ ירד ב-28  השנים האחרונות ב-34% ביחס לגודל האוכלוסיה, כעת אנו נמצאים באזור של טורקיה בעוד שבעבר מערכת הבריאות שלנו בנושא זה הייתה מהמתקדמות בעולם. להזכירכם גם ההישגים בהשכלה לא מרשימים אצלנו בהשוואה לעולם. מרוב דיבורים על מצוינות לא נשאר כח לפעול כראוי.

שני חסרי בית מתו מהקור. בארץ שהקור בה הוא רק שמועה חסרי בית בתל אביב מתים מקור, מה עוד צריך כדי להבין שהדיבורים הגבוהים על כלכלה בריאה מרעים עם החולים ויותר מכך עם אלו המושלכים לרחובות בחברה שחושבת על עצמה כטובה אבל עושה את הרע.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.