שלושה ימי מעצר

איציק ספורטא

אני מקווה שנטלי לוין ישנה בביתה יחד עם שלוש הילדות שלה, לאחר שהמאמצים לשחררה עלו יפה. שופטת שלחה אותה לשלושה לילות של בילוי בבית המעצר באבו כביר. מה פשעה הנורא? חוב של 15000 שקל. השופטת הרחומה החליטה שעליה לשלם מיד 1200 שקל ולא תבלה שלושה ימים בבית המעצר (שודר במבט, כתבה של אורלי וילנאי). כך נקלעה הגברת לוין לליבו של המאבק ההרואי של מערכת המשפט הישראלי בפשע המאורגן, כעת כולנו יכולים לישון בשקט ביודעינו שהחכמים, הנבונים והנמרצים נלחמים את מלחמתנו בעבריינים, בעיקר אם אין להם כסף. בואו נעשה חשבון כמה זמן צריך לשבת בבית המעצר מי שחייב מיליארד שקל ולא 15000 שקל,  החישוב מראה 200000 ימים. אני מכיר כמה מבכירי המשק שיש להם חובות הגדולים מאותו מיליארד מסכן, אבל הללו ימצאו בכל הועידות והכנסים של החשובים ולא בבית המעצר. לפני שבוע זה היה בועידת ישראל לעסקים, עכשיו בכנס הרצליה ומתי כבר יהיה כנס קסריה?

ומה תגובת נציג שלטון החוק עלי אדמות, שר המשפטים, הלה מסרב להגיב. השר שמופיע בטלויזיה ומגיב על כל שטות אינו רואה צורך לכבד אותנו ברציונל המשפטי המדהים ששולח אישה עובדת שלה שלוש ילדות לבית המעצר. עוד אות למדיניות שחזקה על חלשים וחלשה על חזקים.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. דב

    מענין מה דעתו של הכותב היתה לו הוא היה מקבל המחאה על סך 15000 שח והבנק היה מחזיר לו כיוון שאין כיסוי להמחאה האם גם אז היה מגלה אמפאתיה רבה כל כך לאותה אם חדהורית מיסכנה?