הסרסור הצדיק

יוסי דהאן

לפני מספר חודשים ראיין, משום מה, דניאל בן סימון מ"הארץ" את חיים הכט מבעלי ומנהלי רדיו "קול רגע" בצפון הארץ ומנחה תכניות עתירות רייטינג בערוץ 2, בראיון יצא הכט בשצף קצף נגד האמהות החד הוריות הפרזיטיות הבטלניות שלא רוצות ללכת לעבוד.

בסוף השבוע ב"מעריב" תחקיר של שי להב מגלה כי גם הכט לא כל כך אוהב לעבוד. העיתונאי הסלברטיאי גונב סיפורים עיתונאיים מכתבי הרדיו שלו ומשדר אותם בטלוויזיה כסיפורים מקוריים פרי יצירתו. כשכתבי הרדיו שלו מתלוננים, הם זוכים למכתב פיטורים.הכט העיתונאי שיוצא לחפש את הצדק בערוץ 2, מתעמר בעובדיו, ומפר כמעט כל חוק עבודה אפשרי. כשנשאל הכט על הניסיון לגזול את שכרה של עובדת בחופשת לידה בניגוד לחוק, טען הראיס העושק בנימה חברמנית –  "אני מוכן להתעמת עם כל הנעמ"תיות, מכאן ועד לוב, כי יש בעיה עם החוק הזה".

על תרומתם של תחנות הרדיו האזוריות לתרבות הדמוקרטית אפשר ללמוד מהכט, העיתונאי הצדיק מוכר תכניות למפרסמים ותמורת תשלום הם זוכים בזכות לערוך את תכניות הרדיו ולשווק תוכן פרסומי כמידע עיתונאי. לטענה שיש בעיתיות אתיות בפרקטיקה כזו, משיב תחקירן העל הצדיק של ערוץ 2 – "יבואו איסטניסטים ויבכו על הקוד, או השמוד. אבל אני ארגיש שהפרתי קוד אם הפרסום אצלי לא יעבוד, ושיקפצו לי כל הצדקנים בבית סוקולוב".

קשה להבין איך אדם כזה מקבל זיכיון ציבורי לתחנת רדיו ואיך מועצת רשות השנייה מאפשרת לסרסור עיתונאי כזה לשדר. ליד חיים הכט, ג`ו בראל נראה מועמד ראוי לפרס סוקולוב.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ורדית דמרי מדר

  אותו חיים הכט מנחה תוכנית חדשה בערוץ 2 ששמה "יצאת צדיק". במחי תוכנית אחת הוא שופט את גורלם של אנשי מקצוע עתירי שכר המעוותים את כלכלת ישראל ועושקים את השכבות המוחלשות כגון: חשמלאים, נגרים וכו'….

  בהתאם למסורת ערוץ 2 הוא מבקש לבחון מי מבקש לעשוק את המשפחה הבורגנית המסכנה….

  באמת צדיק!

 2. יוסי לוס

  האם הכט הוא שקרן או דובר אמת?
  נדמה שמבחינתו יש אמת קונבנציונלית והיא עניינם של האנשים הקטנים, ויש גם אמת מוחלטת, אלוהית, קיומית שאין עליה עירעור. האמת הקונבנציונלית היא זו שבהקשר הנוכחי תקבע שתוכניות רדיו לא יתפקדו כפרסומות בהסתר ואותה הוא אכן לעתים מפר, אבל מה היא אמת זו אל מול הצו האלוהי ($) שניסח עבורנו את האמת המוחלטת. לפי אמת זו צודק הוא זה שהדולר מצוי בכיסו. בעל המאה הוא בעל הדעה.

  לכן, מילוי קופתו בדולר נוסף היא ההוכחה לכך שהוא דוברה של האמת המוחלטת.

  אין מדובר בבלבול של אמת ושקר, אלא באמת של הג'ונגל. מילתו של החזק היא האמת וזהו זמנם של האנשים החזקים, הגדולים מהחיים שיכולים לשקר לציבור בפרצוף מבוקר ועד ערב ובכל זאת להמשיך ולהחזיק במושכות השלטון ולנהוג באנשים הקטנים כרצונם. דברם הוא האמת, אפילו אם בסוף המשפט ישנו את עמדתם שבתחילתו.

 3. ברטולט ברכט

  הרבה זמן חיפשתי את האמת על חיי אנשים אלה עם אלה
  חיים אלה סבוכים מאוד וקשים להבנה
  עבדתי קשה בניסיון להבינם, ואז
  אמרתי את האמת, כפי שמצאתיה.

  כשאמרתי את האמת, שכה קשה היה למצוא אותה
  היתה זו אמת כללית, שרבים אמרו
  (ולא כולם מוצאים אותה בקשיים כאלה)

  זמן קצר לאחר-מכן באו אנשים בהמונים עם אקדחים שנתנו להם
  וירו על-עיור מסביבם על כל מי שלא היה לו
  כובע על הראש מרוב עוני
  וכל מי שאמר את האמת עליהם ועל נותני-כספם
  הם גרשו מן הארץ בשנה הארבע-עשרה לכאילו-הרפובליקה.

  ממני לקחו את ביתי הקטן ואת המכונית
  שהרוחתי בזעת אפי.
  (את רהיטי עוד הצלחתי להציל)

  כשנסעתי מעבר לגבול, חשבתי:
  יותר משאני צריך את ביתי אני צריך את האמת.
  אבל אני צריך גם את ביתי. ומאז
  האמת בשבילי כמו בית ומכונית.
  ולקחו אותם ממני.

  מתוך גלות המשוררים – שנות המשבר הגדול, 1929-1933, עמ' 119-120.