השר, הבנקאי ושדר הרדיו - סיפור ישראלי

יוסי דהאן

אני נוסע הערב במכונית, פותח את הרדיו, מדלג על פני התחנות כשלפתע אני שומע קול מוכר, כעבור שנייה אני מזהה את קולו של הד"ר רענן כהן ברשת ב`. הד"ר מדבר על ההתקדמות הרבה שחלה בחינוך ילדי הערבים אזרחי ישראל. בירור קצר מעלה שלדר` רענן כהן יש מזה מספר שבועות תכנית רדיו קבועה הדנה בכל יום ב`,  בענייני ערביי ישראל.  מבחינת שיקולי העריכה העיתונאיים להעניק לרענן כהן תכנית רדיו בענייני ערביי ישראל, דומה לשיקול להעניק לחיים הכט תכנית בענייני צרכנות וזכויות עובדים.

איך מגיע הדר` רענן כהן המכהן גם כיושב ראש הבנק לפיתוח תעשייה להנחות תכנית רדיו? התשובה פשוטה, והיא כל כך ישראלית.

למי ששכח, ולמה שלא ישכח, הדר` רענן כהן כיהן עד לא מזמן כשר בממשלת ישראל. שר ללא תיק האחראי על ביצוע חוק רשות השידור. על פי הנחייתו של ראש הממשלה שרון, מינה השר ללא תיק את מר יוסף בראל למנכ"ל רשות השידור, בראל כידוע הבטיח למלא כל הוראה של משרד ראש הממשלה. זמן קצר לאחר המינוי המוצלח, העניק ראש הממשלה לשר ללא תיק  תשורה קטנה – את הבנק -הבנק לפיתוח תעשייה, בנק שאין שום הצדקה לקיומו מלבד סידור עבודה לשר ללא תיק.

כמה חודשים לאחר שנחת בכורסת יושב ראש הבנק העכניק ג`ו בראל, מנכ"ל רשות השידור תכנית רדיו לשר ללא תיק, מחוות הוקרה זעירה על מינויו למנכ"ל. תעסוקה ליושב ראש הבנק בשעות הפנאי.

וכרגיל בישראל הערבים משלמים את המחיר.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. לשונית

    אם כבר מאזינים לרענן כהן כדאי להקשיב היטב ולהיווכח שהאיש לא מסוגל להוציא משפט אחד שיש לו התחלה אמצע וסוף. אחרי חצי משפט ולרוב עוד לפני הנשוא הוא עובר למשפט הבא. יכול להיות די משעשע אחרי כמה זמן.