מי "מוציא את דיבתה של המדינה רעה בעולם"?

יוסי דהאן

ארגון "בצלם" לקח את שלמה להט לבקר במחסומים, להט מסכם את רשמיו במאמר היום ב"הארץ" בין היתר הוא מספר.

"הפלשתינאים מגיעים למחסום אחד במכונית, ושם עליהם לרדת כדי ללכת ברגל ולעבור למחסום הבא הנמצא על הכביש. המרחקים לא קטנים, לעתים של כמה קילומטרים. במחסום אחד פגשנו ארבע אמהות עם שמונה ילדים עיוורים בני ארבע-חמש, שהולכים לשכם לטיפול רפואי. היה זה מחזה מסמר שיער לראות את הילדים הקטנים העיוורים צועדים מובלים על ידי הנשים".

להט לא מספר על שום אירוע חריג, הוא רק מתעד תיעוד של צופה לרגע בשגרה בנאלית של כיבוש. אפשר לצרף את דבריו לבקשת הערעור על גזר הדין של שנת מאסר שנגזר על הסרבנים.

לא קראתי את פסק הדין בעניין הסרבנים, אבל מי שפיתח ציפיות לעשיית צדק בבית דין צבאי, סובל מתמימות יתר ועודף אמון במערכת הביטחון.

הציטוט בעיתון של דברי השופטים המתארים את מעשיהם של הסרבנים כ"בלתי דמוקרטי ומציא את דיבתה של המדינה רעה בעולם… כיוון שהם מציגים את פעולות הצבא כבלתי מוסריות" מספיקים להבהיר כי לשופטים אין עניין לא בדמוקרטיה ולא במוסר. הם בסך כל פקידים הזוטרים בהייררכית הפיקוד הצה"לית שהחליטה לכסח לסרבנים את הצורה. גם אם סוקרטס, מרטין לותר קינג ומהטמה גאנדי היו מופיעים כעדי הגנה השופטים הללו  לא היו מבינים במה המדובר.

אפשר לחתום על עצומת תמיכה בסרבנים ומחאה נגד גזר הדין באתר הסרבנים.

כמו כן ניתן לשלוח פקס לאלוף גיל רגב ראש אגף כוח אדם בצה"ל   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. דודי מחלב

    "המדינה נמצאת בתקופת לחימה וטרור,המחייבת לכידות חברתית". כך אמרו אתמול שופטי חמשת גיבורי ישראל והאשימו אותם בחבלה בלכידות החברתית. ואומנם מזה זמן רב מעסיק אותי (ואחרים)הפרדוקס הישראלי. דוקא בשעה של מתח בטחוני ופיגועים מחרידים, עת הלכידות החברתית נחוצה נחיצות יתר,עסוקים קברניטי המדינה בריסוק כל סיכוי לאפשרות השגתה. החל מראש הממשלה ,סרבן השלום ואבי הנחקרים, עבור בשרת החינוך לימור אנטו'אנט לבנת , שפנתה לעמותות לספק לתלמידי ישראל סנדביצ'ים,כאילו והיו נתינים בממלכתה החסודה, המשך באולמרט יסדר , בשטרית ילקק וביבי ירסק.כל אלו מנהיגים מדינות חברתי תאצ'ריסטית, הדנה את העניים למוות בעודם בחיים. ומי אשם בחבלה בלכידות החברתית??? אני מודה לשופטים על שנמצא מזור למבוכתי. חמשת גיבורי ישראל , הנאבקים לחרות שני העמים וראויים לכל שבח, חמשת גיבורי ישראל שהעתיד עוד ישזוף אותם באור נגוהות של תהילה הם המחבלים הקטנים בכרמים.