רמטכ"לי הנועם

דודי מחלב

"אם סוריה תתעלם מהמסרים שהועברו אליה מישראל , גם לאחר תקיפת צה"ל במחנה הפליטים ליד דמשק , יתכן שיהיה צורך להעביר עוד מסרים מהסוג הזה". כך הרמטכ"ל ,רב אלוף משה בוגי יעלון.

זה הרמטכ"ל המכנה את הירי לעבר מפגינים טעות. ועוד הוא מתרה ומזהיר כי יש להתעלם "ממתקפת הנועם הסורית", כך מכונה בלשונו הרצון הסורי לחזור לשולחן המשא ומתן , לבירור אפשרות חתימת חוזה שלום.

ואני נזכרתי ברב אלוף אחר, גם הוא עטור הילת לוחמים, מוטה גור שהזהיר מהונאה מצרית, עת אנו`אר סאדאת , נשיא מצרים דאז, הביע את נכונותו לבוא לישראל ולחתום עימה הסכם שלום.

מה נאמר ומה נדבר , שבענו אמרי שפר כאלה לרוב , ממש בבחינת דור לדור יביע אומר.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אורה לב-רון

  מתקפות נועם הן ענין מאוד מסוכן. אנשים משמיעים באוזניך דברי חלקות, אתה עונה בדברי שפר וסוכריות, ומי יודע, תוך זמן קצר אפשר להקלע למצב של חיים באושר ועושר. ואז מה יהיה על הצבא? נפרק אותו? נכתת חרבותינו לאיתים? אתם יודעים כמה פרחים צריך לקטוף כדי לנעוץ אחד בכל קנה תותח?

 2. אביתר

  "בשורה למעסיקים: ישלמו פחות דמי ביטוח לאומי בשנים הקרובות" – כך מדווחת הכותרת במוסף הכלכלה של ידיעות אחרונות מיום 7.1.2004 . מסתבר שהממשלה תוציא 3 מיליארד דולר נוספים מדי שנה כדי להקטין את דמי הביטוח הלאומי שמשלמים המעסיקים, כדי לפצותם על כך שהם צריכים להעלות את השתתפותם בפנסיה של העובדים מ 12% ל- 13.5% !
  שתי שאלות:
  1. למה את המעסיקים מפצים על העלאת השתתפותם בפנסיה, ואותנו העובדים לא מפצים על העלאת השתתפותנו בפנסיה?
  2. למה ללכת עקום? אם כבר הממשלה מוכנה להוציא 3 מיליארד דולר בשנה, שישאירו את השתתפות המעסיקים על 12% ושהממשלה תיתן את זה ישירות לקרנות הפנסיה במקום לתת את זה למעסיקים.