שערוריית שכר המינימום

יוסי דהאן

מזה כמה שנים מטיפים כלכלני בנק ישראל בניירות עמדה מנומקים ומחקרים כלכליים מעמיקים, לביטול הצמדתו של שכר המינימום לשכר הממוצע במשק (שכר המינימום נקבע כ 47.5% מהשכר הממוצע במשק). במקום זה מציעים הכלכלנים להצמיד את שכר המינימום  לממד יוקר המחיה. לדעת הכלכלניים הללו, שרק טובת המשק וחזון הצמיחה לנגד עיניהם, פועלות הייצור, עובדי חברות כוח אדם, ושאר הפרולטריון המשתכר את השכר המינימאלי ביותר,  פשוט משתכרים שכר שערורייתי.

לכן היה מעניין לקרוא היום את דו"ח הממונה על השכר, בו מצויין כי 115 בכירים בבנק ישראל מרוויחים יותר מ 55,000 שקלים בחודש. חלק מהם ודאי מקבל את השכר הזה תמורת כתיבת אותם ניירות מחקר כלכליים המסבירים מדוע חייבים להדק את החגורה ולהוריד את שכרם של פועלות ופועלים המשתכרים 3335 שקלים בחודש.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.