על סחר בנשים, עריצות "זכויות היוצרים", תרבות הממבו ג`מבו וארונדטי רוי

יוסי דהאן

סחר בנשים בארצות הברית – הן נחטפות ונסחרות ממזרח אירופה וממקסיקו, ילדות ונשים חיות במשטר של "עבדות מין". ההערכה היא שבארצות הברית, בעיקר בערים הגדולות, מצויות בין 30,000 ל 50,000 נשים וקטינות נסחרות. תחקיר מקיף ומזעזע של העיתונאי פיטר לנדסמן ב"ניו יורק טיימס".

תשכחו מהאנרכיזם הפרוע של הרשת, מהשיח הדמוקרטי חסר הגבולות, מהיצירתיות חסרת המעצורים ועוד פראזות מהסוג הזה. חוקי זכויות היוצרים הפכו גם את האינטרנט למדיום מוגבל, תאגידים כלכליים נמצאים במצוד אחר כל מי שמפר את זכויות היוצרים שלהם. משפטנים כיוחאי בנקלר ולורנס לסיג, הם חלק מארגון בשם "Copy Left" הנלחם נגד עריצות חוקי זכוית היוצרים המגבילה את החירויות הדמוקרטיות שלנו.

העיתונאי והסופר הבריטי פרנסיס ווין על תרבות הממבו ג`מבו, תרבות שלימה שעיקרה חיבור בין מיסטיקה ועשיית כסף. ספרות על איך להצליח בעסקים, כיצד תהיה מאושר, גברים ממאדים ונשים מנוגה, תעשייה שלימה של  ניו אייג` המגלגלת מיליונים בחיפוש אחר האני הפנימי. ,Deepak Chopra הגורו של דמי מור, הילרי קלינטון, מיכאיל גורבצ`ב, מייקל ג`קסון וסלברטאים נוספים, מרוויח  20 מיליון דולר בשנה מעסקי האוויר הללו. קואליציה של פוסט-מודרניסטים, ניו אייג` ופונדמנדליסטים דתיים, במתקפה חזיתית נגד התבונה.

ארונדטי רוי, סופרת, מחברת "אלוהי הדברים הקטנים" ופעילה חברתית במאבק נגד תוצאות הגלובליזציה, בהרצאה שנשאה בפתיחת "הפורום החברתי העולמי" –  על האימפריה האמריקאית והאידיאולגיה הניאו ליברלית השלטת. על הקשר בין "שחרור עירק" ורווחי התאגידים הגדולים, על המדיה כבעלת אינטרסים כלכליים המקדמת סדר יום המתעלם מהפרת זכויות האדם, כיוון שזה מזיק לעסקים. רוי משרטטת את דמותו של האימפרליזם האמריקאי ושלוחותיו בהודו ובמקומות אחרים שבהם "המלחמה נגד הטרור" הפכה למלחמה בעניים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.