דברים בשם אומרם

איציק ספורטא

מי לדעתכם/ן מי אמר את האמירות הבאות?  "המצב החברתי לא מעניין את הממשלה. אם לא יחול שינוי תפרוץ כאן מלחמת מעמדות". הוסיף ואמר אותו אדם לגבי תוכנית וויסקונסין: "תוכנית אכזרית שתשלול את מינימום הקיום של החלשים בחברה ותטיל עליהם כתם חברתי". עוד אמירה מאותו בית מדרש "לבסוף הוא האשים את הממשלה כי היא נוקטת במדיניות מכוונת לחזק את העשירים תוך פגיעה בחלשים" (ידיעות אחרונות, דוד רגב 29/1/2004).

דברים אלה נאמרו על ידי מנכ"ל הביטוח הלאומי הפורש היום ופורסמו בעמוד 19 בעיתון, כיון שהם אינם ממש חשובים, עוד פורש מתפקיד שמגלה עד כמה המדיניות אותה יישם היא אכזרית ויותר מכל כושלת. אנו רגילים לאמירות כאלה לעת פרישה, זכורים לי מפקדי הצבא בדרום לבנון ששמרו על דין התנועה עד שפרשו מתפקידם ואז נזכרו עד כמה הפעולות שעשו הן חסרות תכלית. גם כך אילו הייתי משאיר את האמירות ללא שם הדובר הן היו יכולות להיות מיוחסות לאיזה רדיקל מוטרף שאינו מבין מה קורה בעולם. כאשר דברים אלו נאמרים על ידי הפקיד הבכיר ביותר בביטוח לאומי זה מראה עד כמה המצב קשה ועד כמה אנחנו עדינים באמירות שלנו לעומת הנדרש כדי להזיז במשהו את המכבש הממשלתי מדרכו הרעה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. דניאל

    גם ב"ידיעות" היום, ב"24", בשולי כפולה עמוסת צילומים המדווחת בשמחה ובגאווה לאומית על כך שמטוס הכפיר יוצג על איזו נושאת מטוסים אמריקנית שהפכה למוזיאון או משהו בסגנון, צוין שמשרד הביטחון – למען הערך הנעלה הזה – הסכים לשלם 50 אלף דולר לשנה לתחזוקה. כסף קטן, כמובן (יחסית), עבור התנחלות שכזו. הם בטח גם יגידו שזה מקדם את המכירות של התעשייה האווירית או הצבאית או את הזדהות יהודי ארה"ב או השד יודע.

    תחשבו עוד כמה בוכטיות קטנות כאלה נזרקות כל הזמן ועל מה. ופה אפילו לא מדובר בשטחים או במשפחת דנקנר/ ורטהיים/ אריסון ושות'