המודל השבדי והעיוורון הציבורי של השופטים

יוסי דהאן

גלית חמי בראיון עם "הקוסם" ב – "Y-net"

הסיסמה של האוצר צאו לעבוד הצליחה לקומם לא מעט אנשים. איפה בדיוק יש עבודה בפריפריה?

"בדרך-כלל יש עבודות. אנשים יכולים ללכת לעבוד בחקלאות, שירותים, בנייה. למה לא? בשבדיה הבנאים הם שבדים".

אני בטוח שבנאים ישראליים לא יתנגדו לאימוץ תנאיהם של חבריהם השבדים – רשת ביטחון סוציאלית שבדית, שרותים חברתיים שבדים, שכר שבדי ולא פחות חשוב שר אוצר שבדי. 

במאבקם נגד עריכת המשוב על ידי לשכת עורכי הדין, החליטו כנראה השופטים שהם עומדים לנהל מאבק ציבורי מלוכלך חסר מעצורים. אחרת, אי אפשר להסביר כיצד מתוך 15 משרדי יחסי ציבור שנגשו למכרז לניהול המאבק,  בחרה נציגות השופטים באיש יחסי הציבור, חסר מעצורים אתיים, מתמחה בטריקים מלוכלכים והפצת שקרים – מוטי מורל.

לפני מספר חודשים הופיעה בעיתון "העיר" כתבה על מעלליו של איש יחסי הציבור הזה. האיש, ניהל בין היתר מאבק, יחד עם כריש הנדל"ן עו"ד שרגא בירן, בשם ישובי "גרנות" נגד "הקשת הדמוקרטית המזרחית"  בעניין מדיניות שינוי ייעוד הקרקע. מורל הגה את הרעיון לפרישת כרזות בכל רחבי הארץ בהן כתוב "הקשת בעד זכות השיבה".

מורל גם ביקש מאחת מעובדותיו להתחזות לעיתונאית לראיין אנשי ציבור ועורכי עיתונים ישראליים בשפה הערבית על מנת ליצור דה-לגיטימזציה מהסוג הגזעני הירוד ביותר, "המזרחים והערבים משתפים פעולה נגד המדינה". צריך להזכיר שאוסף הטריקים הגזעניים הללו של גאון הספינים פעלו כבומרנג. מורל לקח את כספי הקיבוצניקים והמשיך למסע יחסי הציבור המלוכלך הבא.

כושר שיפוט חד ורגישות ציבורית הם כנראה לא התכונות הבולטות של ראש נציגות השופטים, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט מיכה לינדנשטראוס, וחבריו האחרים בנציגות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יובל קרניאל

  שלטון החוק בישראל קורס, ועל מה נלחמים השופטים? על "זכותם" שלא להיות נתונים לביקורת או למשוב מטעם עורכי הדין. זה עצוב.

 2. ינקי קומונר

  בתעמולה שלו נגד הקשת אמר מורל כי המזרחים והערבים משתפים פעולה.
  ועל כך אני אומר, מי יתן, הלוואי והלוווי במהרה בימינו, אמן ואמן…

 3. ג'וס

  בראיון עם גלית חמי שלונקק כאן (וגם במקור, ב"ידיעות אחרונות"), לא נשאל נתניהו ולו שאלה אחת על הקשר בין המצב המדיני למצב הכלכלי. במגזין "ממון" של "ידיעות" מופיע היום פרויקט נרחב לרגל שנה להמלכתו, על פני עשרות עמודים, ופרט לכמה דברי כפירה מאת גדעון עשת וציטוט ביקורתי קצרצר מפי פרופ' אריה ארנון, קצרה היריעה הנ"ל מלהכיל את כל שירי השבח והתהילה.

  וא-פרופו: אם נתניהו כל כך מתפעל משבדיה, אולי חבל שהוא לא שגריר שם, או לפחות מיצג. היה יכול להיות מעניין, ואף הולם.

 4. matityaho x

  האליטה הזאת ששולטת כאן במשאבי המדינה ובצבא האזרחים
  לא תחזיק מעמד לאורך זמן במזרח התכון