עדר הקרנפים ברשות השידור

יחיעם שורק

בימים אלה ממש עולה שוב המחזה של יונסקו "הקרנפים" על קרשי במה, וכמו לא נס ליחו (איך לא, בארצנו), נדמה כאילו נכתב והופק עבור רשות השידור. נזכרתי בו בשעה שעיינתי במוסף "גלריה" של "הארץ", בכתבתה של ענת באלינט -"הסיפור החם נשאר ב"מעריב" ורשת ב`", המאזכרת את כתבתו של יואב יצחק ב"מעריב", שבה נטען כי פרקליטת המדינה עדנה ארבל נגועה באינטרסים זרים ושחיתות בנוגע לחקירות נגד ראש הממשלה אריאל שרון.

בפרקליטות טוענים כי הסיקור ברשת ב` נשא אופי מגמתי, שנועד לפגוע בעבודת הפרקליטות בחקירות שרון, וכי הסיפור לא זכה להתייחסות באף לא אחד מכלי התקשורת האחרים. הסיקור הנרחב עורר גם מחלוקת בין העיתונאים ברשת ב` בנוגע לשיקול הדעת העיתונאי בעניין זה.

פרשה זו מתחברת לשורה של מקרים, ובעיקר שרשרת התפטרויות של מגישים וכתבים מרשות השידור, אי חשיפת תנאי העסקתו של המרואיין-אורח אורי דן, עניינים שצריכים להטריד כל אזרח במדינה דמוקרטית.

דר` יחיעם שורק מרצה להסטוריה ב"מכללת בית ברל".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ג'וס

    הבה לא נקפוץ אוטומטית למקומות שסומנו לנו. הרי ייתכן בהחלט שהסיקור המגמתי הוא לא של רשות השידור (עולה לךי בבריאות לכתוב את זה) של אלה שהעלימו את סימני השאלה שהעלה יואב יצחק. היום זה שרון, מחר אתה. הפרקליטות אינה טלית, אפילו לא טיטול, ואף אם היתה טלית, ודאי לא כולה היתה תכלת. הפרקליטות, אותה פרקליטות, היא זו שנותנת את ההנחיות לבודקים בנתב"ג, ותגן על מתן פרס ישראל לתןמרקין. אז יאללה, ראבק

  2. דרור

    קראתי את הידיעה ב"הארץ", ולהבנתי, הבעיה היא לא בכך שהסיפור הובא ברשת ב' של "קול ישראל", אלא בעובדה שהוא טופל באינטנסיביות רבה מדי, וזאת בניגוד לדעת עיתונאים, גם בתוך "קול ישראל", שסברו שהסיפור אינו משמעותי.
    לא משנה מה היו המניעים של "מעריב" לפרסום הידיעה, אם המידע נכון יש לעסוק בו, השאלה היא עד כמה.
    משום מה, לא נראה לי מוזר שאורי דן ופאר-לי שחר מעוניינים להטיל דופי בפרקליטות, מה שמוזר הוא שרשות השידור הממלכתית מעדיפה את דעתם של השניים האלה על פני דעתם של עיתונאים מנוסים ומקצועיים הרבה יותר כמו כרמית גיא וחיים זיסוביץ'.