נתניהו מכה שנית

איציק ספורטא

עוד מסיבת עיתונאים מעונבת ומחוייטת למשעי שבה מציג שר האוצר את תפיסתו הכלכלית. הורדה במיסי קנייה ובמקביל קיצוץ נוסף של שני מיליארד שקל, בחינוך ובריאות בעיקר. בואו נקנה עוד כמה מקררים כי בכך נחסוך, את הכסף שנחסוך נשקיע בבריאות ובחינוך, איזה רעיון נהדר. גם את המע"מ הורידו ל-17%  נטען שזה נעשה תשעה חודשים לפני הזמן, מה ששכחו זה שהמע"מ היה אמור לרדת בסוף 2003, זאת אומרת איחור של חודשיים. 

הטיעון אותו משמיע נתניהו הוא שאנו מורידים מיסי קניה כדי לעודד ביקושים שיעוררו את המשק, ומס הכנסה כדי שלאנשים יהיה תמריץ לעבוד וכשזה יקרה תהיה צמיחה ואז מה צריך יותר המשק ישגשג, ומה אם האזרחים? תלוי מי מהם, אלו שאין להם לקנות מקרר יהנו בעיקר מהורדת המע"מ, וירידה מסויימת במחירי המזון המיובאים. בדרך נקסח כל שרות ציבורי אפשרי, חינוך, עזבו שטויות, בריאות, מי צריך את זה? העיקר שאפשר לקנות ולצרוך עוד מוצרי חשמל.

נתניהו יודע נפש בהמתו, מיסים הם מילת הקסם, הורד בהם ותזכה לתמיכה בלי קשר לכלום, באותו זמן אפשר לקצץ כל דבר שזז והאזרחים זגוגי העיניים לא יבחינו בכך על פי תפיסתו. מישהו פעם צריך לחקור למה הורדה במיסים כה יקרה לליבו של הישראלי. עד שנבין זאת ימשיך שר האוצר לנסות לשטות בנו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.