אל תקראו לי ואנונו (ונונו, וענונו)

איציק ספורטא

כנראה שלמדינת ישראל יש אובססיה עם אנשים ששם משפחתם נמצא בכותרת. מרדכי ואנונו שעומד לסיים מאסר של 18 שנה, מהם 11 בבידוד, נמצא על הכוונת של שרותי הבטחון ושם כבר מדברים על מעצר מינהלי. אם לא יעצר מינהלית כבר ימצאו דרכים להגביל את חרותו וחופש תנועתו. אבל יש עוד ונונו שנעלם לאחרונה, הוא נחטף ברמת אביב בעת שרכב על טוסטוסו ונעלם לשישה ימים. הוא נחשד במעורבות בנסיון לרצח.

ככל שמתפתחת הדמוקרטיה הישראלית כך היא צועדת אחורה, בתחילה החילו תקנות אלו על פלסטינים, וכעת בצר להם הם מרחיבים תחולתם לאזרחים ישראלים, ערבים ויהודים. בדרך הזו נגיע תוך זמן לא ארוך להקמת יחידות בטחון סודיות שיעלימו אנשים, בינתיים לתקופות קצרות, בגלל עמדות פוליטיות, ואחר כך בגלל עמדות חברתיות, ואחר כך סתם בגלל משהו שלא ימצא חן בעיני השלטונות.    

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יוסי לוס

  אנקדוטה.
  לפני זמן מה תהיתי איך כותבים את שם משפחתו של מרדכי. ואנונו או וענונו?
  מי יודע?
  בחיפוש בארכיון של עיתון הארץ הוא תמיד מופיע כוענונו, אבל לאחר בדיקה במקומות אחרים התברר ששמו הוא ואנונו.
  איך אפשר להסביר שגיאה קבועה זו בעיתון הארץ?

 2. דני ש.

  הם ,מנוולים הם כל הזמן היו .
  אותם פטריוטים באגורה ,הצנזורים באוניברסיטאות, המחריבים במשרד הבטחון, הפקידונים במשרד ההחינוך ,הצבועים בפרקליטות ועוד ועוד…
  עדיין חושבים שבכוחם לסתום את פיהם של האזרחים לגזול אותם ,למנוע מהם אינפורמציה ומכאן הדרך לכליאה של חפים מפשע היא קצרה (ראו מקרה ואנונו יוסי),. מרדכי עשה מעשה אמיץ הוא שי תף אותנו בידע שהיה לו ולעוד מתי מעט נדמה לי שהאידיוטים רוצים להצר את צעדיו למנוע ממנו תנועה לחו"ל , הוא בכלל אינו מעונין להיות אזרח המדינה שיניחו לו לחיות את חייו או את מה שנותר מהם .