גילוי עריות באוויר

יוסי דהאן

"שר התמ"ת, אהוד אולמרט, הגיע השבוע עם משלחת לסיור ממלכתי במזרח אירופה. אלא שבמקום לטוס עם כל המשלחת בחר אולמרט להעזר בחלק מהדרך במטוסו הפרטי של איש העסקים מוטי זיסר." הידיעה הקצרה הזו, מבטאת באופן התמציתי, הקולע והברור ביותר את מהותו של השלטון הפוליטי בישראל. האינטימיות ושותפות האינטרסים הזו שבין הון ושלטון. ההון מטיס את השלטון והשלטון מגדיל את ההון.

אולמרט, שמכהן כיושב ראש מועצת מינהל מקרקעי ישראל, יגדיל את ההון של איל הנדל"ן זיסר, זיסר מצידו יגדיל את סיכוייו של אולמרט במרוצו נגד נתניהו. איל הנדל"ן זיסר הוא בר מזל כיוון שלאולמרט יש אופציות רבות, שר התעשייה והמסחר יכול היה לבחור לטוס במטוסם הפרטי של האחים דנקנר, להם הוא העניק אדמות בעתלית ובאילת, הוא גם יכול היה לחוג במטוסו של מוזי ורטהיים, שלו רצה השר להעניק מתנה של 100 מיליון שקל תמורת מעבר מפעל "קוקה קולה" מבני ברק לאשקלון, אולמרט גם יכול היה לבחור במטוס אחר מצי מטוסיהם של אילי נדל"ן אחרים שלמענם הוא נלחם כארי ביועץ המשפטי לממשלה בבית המשפט העליון על מנת להגדיל את רווחיהם מהפיכת קרקע חקלאית למרכזי קניות, תחנות דלק ושכונות מגורים יוקרתיות.

אולם המחווה הזעירה הזו  כלפי מוטי מחווירה לעומת מה שאהוד היה מוכן לעשות עבור דודי. עבור דודי (אפל)  ואי יווני אחד, אהוד, סליחה ראש עיריית ירושלים,  פתח שולחן לראש עיריית אתונה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.