עוד על שלטון החוק בצפון הרחוק

דבי אילון

להלן תרגום קטעים מהודעה נוספת של אבנא אל בלד על הארכת מעצרם של פעילי התנועה ועל מעצרו של פעיל נוסף. העצורים אינם מורשים להיפגש עם עורכי דינם והראיות נגדם חסויות. האירועים אינם מדווחים בעיתונות הרשמית.

ביום רביעי 11 בפברואר דחה בית המשפט המחוזי בחיפה את העתירה נגד המשך מעצרם של מוחמד כנענה, מזכ"ל תנועת אבנא אל בלד, של אחיו חוסאם ושל סחר עבדו, מזכירת המערכת של כתב העת אלג`יל אלג`דיד. עורכי הדין שלהם הופיעו בפני בית המשפט אך לא הורשו לראות את העצורים או את האישומים נגדם. כחמישים תומכים צבאו על דלתותיו הסגורות של אולם בית המשפט אך לא הורשו להיכנס. זאת לאחר שאותו בית משפט דחה את עתירת העצורים נגד צו משטרתי שמנע מהם לפגוש עורך-דין.

ביום חמישי 12 בפברואר בשעה 2:30 לפנות בוקר נכנס כוח משטרה גדול לביתו של חבר אבנא אל בלד יוסוף אבו-עלי בסכנין, הפך את הבית בחיפוש ועצר את יוסוף. מאוחר יותר באותו יום הובא יוסוף לבית המשפט בעכו שם הוארך מעצרו לשבעה ימים על בסיס ראיות חסויות, מבלי שיאפשרו לו לפגוש עורך-דין. לפני כן גירשו אנשי הביטחון את תומכיו של יוסוף מבנין בית המשפט ואף מן הרחוב הסמוך.

נמסר כי יוסוף בן ה-39 סובל מבעיות רפואיות רבות, ביניהן סכרת ובעיות לב וכבד, ואיננו כשיר לשהיה בתנאי מרתפי החקירה של השב"כ.

מחר יום שני בשעה 10:00 בבוקר יובאו מוחמד כנענה, חוסאם כנענה וסחר עבדו בפני בית המשפט בעכו להארכת מעצרם. ייתכן שביום חמישי יובא לשם יוסוף אבו עלי. חשוב להפגין נוכחות בבית המשפט כדי להראות שהם לא לבד ושרדיפות פוליטיות לא יעברו בשתיקה.

לתמיכה ולפרטים נוספים ניתן לפנות ליואב בר Yoav_bar@mail.com

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. פחזנית

  דבי שלום,
  אני מקווה שאנשי הצפון הגיעו בהמוניהם להפגין נוכחות בבית המשפט. זה צעד הכרחי (אך לא מספיק) לקיום משפט צדק באקלים הפשיסטי שלנו.
  מחר יום ג' ב-9:00 בבוקר תידון בקריה בת"א העברת חמשת הסרבנים (שנשפטו לא מכבר לשנת מאסר) ל…כלא אזרחי! סרבני הגיוס הצעירים (לא סרבנים במילואים) נלחמו נגד עצם העמדתם בפני בית-דין צבאי בטענה ההגיונית שהם לא התחיילו כלל. הם דרשו להשפט בפני בית-דין אזרחי על אי-ציות לחוק שירות ביטחון (או משהו כזה), שהוא חוק אזרחי, אך בג"צ שלח אותם לביה"ד הצבאי. עכשיו, כאשר מוצה ה"צדק" הצבאי, שוקלת פתאום "המערכת" להשיבם לזרועות ה"אזרחות" כדי שיוכלו ליהנות מחברת עבריינים אחרים.
  אנשים הגונים מוזמנים להפגין נוכחות ליד מקום התכנסות הוועדה, החל מ-8:30 בבוקר בצומת דרך פ"ת – קפלן (למרגלות מגדלי עזריאלי) נגד המזימה המכוערת הזו.

 2. איריס בר

  בית משפט השלום בעכו האריך היום ב-10 ימים את מעצרם של מוחמד וחוסאם כנאענה, וכן ב-7 ימים את איסור המפגש עם עורכי הדין. כמו כן האריך בית המשפט ב-6 ימים את מעצרה של סחר עבדו, וב-3 ימים את איסור המפגש שלה עם עורכי דינה. כל החשדות כמובן סודיות… לא ראו אותם עורכי הדין, וגם אנו לא ראינו אותם, אך הפעם לפחות לא זרקו אותנו מבניין בית המשפט…

  "כי סוד עולה מארבע קירות
  סוד מלדבר, מלשמוע ומלראות
  ואין לאמרו בדלתיים פתוחות
  ואין לאמרו בדלתיים סגורות
  ואין ללחשו באזני השופט
  ואין לבטאו בשפתי העדים
  אפילו לו היו הנייר והעט
  יחידים באולם –
  סוד צבאי, יהודים!

  (ציטוט משיר של אלתרמן משנות ה-50', לדעתי – רק מראה שהרבה לא השתנה מאז ימי הממשל הצבאי בצפון הרחוק)