המפלצת היהודית

יוסי דהאן

לפני שבוע קראתי את אמונה אלון משבחת את נתניהו על "אומץ ליבו" בקיצוץ קצבאות הביטוח הלאומי, סעד היא קראה לזה. לפני מספר חודשים יצא ישראל הראל, המתנחל-מחמד של התקשורת הישראלית, למסע צלב נגד ויקי כנפו והאמהות החד הוריות הפרזיטיות, הראל קרא להן ולמובטלים אחרים ללכת לעבוד. הוא גם כתב שהוא מכיר עובדת סוציאלית אחת שסיפרה לו שחלק מהמובטלים הם רמאים. בעלי הטורים אורי אליצור ואורי אורבך, שני חברים נוספים באליטה התקשורתית,  מלגלגים באופן קבוע על קורבנות מדיניות הרווחה, הם בעד הפרטה ורדיפת עניים כמדיניות ואידאולוגיה.

אתמול אישרה ועדת הכספים של הכנסת העברה של 96 מיליון שקל להתנחלויות ולמזרח ירושלים מתקציב משרד הבינוי והשיכון. ההעברה תמומן, בין היתר, על ידי קיצוץ של 51 מיליון שקל בתקציב הסיוע לזוגות צעירים חסרי דיור וקיצוץ של 4 מיליון שקל מתקציב הסיוע לנזקקים בדיור. בעד העברת הכספים להתנחלויות הצביעו שמונה מחברי הקואליציה, נגד ההצעה הצביעו שבעה מחברי האופוזיציה. שני חברי הכנסת של שינוי בוועדת הכספים נעדרו מן ההצבעה.

על פי החישובים של דר` שלמה סבירסקי ואתי קונור-אטיאס מ"מרכז אדוה" ההתנחלויות זוכות למימון יתר של התקציבים המוניציפאליים (דהיינו, יותר מיישובים בתוך הקו הירוק) בסכום של כמיליארד שקל בשנה. הערכה של עיתון "הארץ" קובעת כי מימון היתר של ההתנחלויות בכל הסעיפים התקציביים מגיע ל 2.5 מיליארד שקל לשנה.

מדינת הרווחה האגדית נמצאת מעבר לקו הירוק, גהנום של טפילות וכיבוש. לכן כאשר אני שומע את "המנהיגות הרוחנית" הזו של המתנחלים מטיפה לעושק העני ורדיפת החלש, אני תוהה כיצד הפכה היהדות במעשיהם ובדבריהם של האנשים הללו למפלצת אכזרית, צינית ומעוררת פלצות.

  

כנראה שיעניין אותך גם: