מרדכי ואנונו - העונש הנוסף

יוסי דהאן

אם זה היה תלוי ביחיאל חורב, הממומנה על הביטחון במערכת הביטחון, (הידוע בשמו החינני יותר – המלמ"ב), מרדכי ואנונו היה חוזר לכלא מיד לאחר שחרורו וזאת על פי צו מינהלי, אולם בדיון שהתקיים בלשכת ראש הממשלה אתמול, התקבלה לבסוף החלטתו המקלה יותר של מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה. מזוז, לא הצטרף להמלצה להעניק לואנונו פרס נובל לשלום, אלא הציע להטיל עליו אמצעי פיקוח "הראויים על פי החוק" וזאת על מנת למנוע ממנו לבצע עבירות בטחוניות נוספות. אמצעי הפיקוח הללו יכללו מניעת הנפקת דרכון, וכנראה מעקב של יחיאל חורב ואנשיו המפחידים אחר כל תנועותיו של ואנונו.

מרדכי ואנונו ישב 18 שנים בכלא, אחת עשרה שנים מתוכן בבידוד, שבמהלכן נגרמו לו כנראה נזקים נפשיים עצומים. את "חובו לחברה" הוא פרע לחלוטין. את כל המידע שברשותו הוא כבר גילה ומידע זה פורסם ברבים בכל העולם. גם אין להניח שבמהלך 18 שנות כליאתו הוא נחשף למידע רגיש חדש.

הרושם הוא שאמצעי הפיקוח שהטיל עליו היועץ המשפטי לממשלה אינם אלא השתת עונש נוסף, הפעם ללא כל הליך משפטי.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. מתיתיהו שמואלוף

  מכיוון שאני קודם כל דמוקרט ואחר כך מיזרחי
  הייתי מעוניין לשמוע על איזה ערך בדיוק הוחלט כזאת החלטה.

 2. יואכים מפלורה

  שערו בנפשכם כי היו קוראים לו טננבאום ולא וענונו…

 3. שתיתי מימי הירקון

  אולי הוא יודע יותר מידי?