הרעות נשאנוך בלי מילים

יוסי דהאן

בתחקיר במוסף "הארץ" על אחד הרוכשים הפוטנציאליים של בנק דיסקונט, צ`רלס קושנר, איל נדל"ן יהודי-אמריקאי המתמחה בהעמקת השותפות בין הון ושלטון, מסופר גם על "הידיד הישראלי".

"אחד הישראלים שמכירים היטב את צ`רלס קושנר הוא שר האוצר בנימין נתניהו. בשנת 2001, כשהיה עדיין אזרח פרטי (ומודאג) היה נתניהו אחד האורחים שבאו לחלוק כבוד לקושנר באירוע הוקרה בניו ג`רסי. יתרה מזאת – על פי תביעה אזרחית שהגיש חשב לשעבר ב"קושנר קומפניס" לבית משפט בארצות הברית, שילם קושנר לנתניהו מאה אלף דולר תמורת הרצאה בבית הכנסת שלו בניו ג`רסי, בנובמבר 2001. לקראת הפרטת בנק דיסקונט פגש קושנר פעמיים את נתניהו, הפעם כשר האוצר של ממשלת ישראל. פגישה אחת נערכה בניו יורק ופגישה נוספת בירושלים. בתגובה מאשר נתניהו שבינו לבין קושנר שוררים יחסי ידידות, ושאכן נפגשו פעמיים. לדבריו, הסכום שקיבל תמורת ההרצאה בבית הכנסת היה התעריף המקובל שגבתה אז החברה שהציעה את שירותיו."

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. גל לוי

    בטח בגלל שאין מקום בצ'ק לרשום במלים את הסכום הנפלא הזה עבור הרצאה אחת.
    אח… השחיתות, השחיתות. כמה נחמד שאפשר להסוות אותה בדרכים חוקיות למהדרין. תן לי הרצאה ב-100,000 דולר, ואתן לך בנק.
    גם חבר שלי נתן הרצאה השבוע. הוא קבל 800 ש"ח ברוטו כי אין לו מה להציע בתמורה. עוד פראייר.