אולמרט מכה שוב

איציק ספורטא

הודלפו לעיתונות ממצאי דו"ח עתידי לרפורמה בשידור הציבורי. חלק מן התוכניות אמורות לחזק את כוחו של השר האחראי על רשות השידור באמצעות דירקטוריון שהוא ימנה. תפקיד העורך הראשי ילקח ממנכ"ל הרשות ויינתן בעקיפין לאותו שר. השידור הציבורי בעייתי גם כך וההשפעה הפוליטית עליו גדולה במיוחד, אין צורך לחזק את המעורבות הפוליטית.

אולמרט כידוע הוא גם האחראי על משרד התקשורת ועקב כך על הרשות השנייה שאחראית על השידור המסחרי. כמו כן ישנן כעת שיחות בין בין ערוץ 2 וערוץ 10 בנושא שיתוף פעולה בנושא תשתית בין מחלקות החדשות של שני הגופים. כמובן שהם טוענים שלא יהיה שיתוף פעולה בנושא תכנים. משום מה נדמה לי ששיתוף פעולה כלשהו ישפיע גם על התכנים. כך שבמקום שלושה גופים המשדרים חדשות, לאט אבל בטוח, נצטמצם לשניים.

כל השינויים הללו ייצרו מוקד כח חסר תקדים במשרדו של אולמרט ויצמצמו מאוד את מקורות המידע של הציבור. אין אני טוען שכעת המצב טוב אבל אצלנו תמיד יכול להיות יותר רע. מתוך הדיבור הבלתי פוסק על תחרות אנו לא שמים לב שרק בנושאים מסויימים הפוליטיקאים למינהם  בעד תחרות בעוד שבנושאים אחרים תחרות היא בעייה ועדיף שלא תתקיים, והם אכן דואגים לכך. כיון שמדובר בהדלפות נראה שתקוות המדליפים שהתוכניות יעוררו רעש ציבורי מסויים שישנה אותן, כך שיש למה לקוות. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.