מה קורה באיכילוב?

איציק ספורטא

משהו רע קורה בבית החולים "איכילוב" מבית חולים ציבורי הוא הופך למערכת של העברות כספים, שנגבים באופן לא חוקי מן החולים, לכל עבר. מנהל ניתוחי לב בעבר (יקירביץ`)כבר הורשע בהריגה. המנהל הנוכחי נחקר בנושאים הקשורים בשלב זה רק לכספים. כמו כן פורסם שחולה מיתה על שולחן הניתוחים כיון שהרופא שנמצא סירב לבצע ניתוח חירום וחיכה לרופא הכונן שהגיע לאחר עשרים וחמש דקות מאוחר מידי. הרופא הכונן, במקרה או לא, היה זה שחשף את מעשיו של יקירביץ`, כך שאולי יש פה עניין של הכשלת רופא אשר  "הלשין" לגורמים המוסמכים על עבירותיו הרבות של מנהלו.

אתמול נחקר רופא מ"הלל יפה" בחשד שהעביר חולים לאיכילוב ובתמורה קיבל כספים. ראוי לציין שמנהל בית החולים הלל יפה לא ראה בעין יפה את הטרנסקציה הזאת וסירב לקבל את הכסף ואסר על רופאיי בית החולים לעשות זאת. לא כך מנהל בית החולים איכילוב הוא למד לתרץ כל דבר. הגיע העת שאותו מנהל יתחיל לקבל אחריות על מעשיו ומעשי הרופאים העובדים בבית החולים. כאשר יש כל כך הרבה מקרים לא כשרים באותו בית חולים צריך המנהל להסיק מסקנות ולפעול כדי שחולים יקבלו את הטיפול המגיע להם בלי לסחוט מהם כספים. אם אינו יכול לעשות כך יתכבד ויעזוב את תפקידו. קצת מטריד שמנהל בית החולים, שהיה גם מנכ"ל משרד הבריאות, היודע ששר"פ או כל שרות רפואי בתשלום בבתי חולים ציבוריים אסור על פי חוק, מתעלם בעצם מעבירות ללא ספור. איני מצפה ממנו או מאחרים, בשלב זה, להתנהגות מוסרית יוצאת דופן, אבל לפחות שיתחילו בשמירה על החוק, ואולי בעתיד נתקדם קצת ונוכל לדרוש, רחמנה ליצלן, התנהגות מוסרית.  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.