היכן מתגלגלים המיליונים

גל לוי

שלוש הערות קטנות לקראת סוף השבוע.

1. לפני כמה זמן הערתי כאן, בהמשך להצעתו של איציק ספורטא, שכדאי היה לו העובדים המאורגנים היו מגלים קצת יותר סולידריות עם המובטלים והעובדים המוחלשים באמצעים קצת יותר הומניים משביתות הפוגעות דווקא בחלשים. אז אתמול שמעתי כי ממשלת ישראל, דרך משרדיה השונים, חייבת לעיריית ת"א סכום נפלא של 21.8 מיליון ₪ עבור ארנונה. לא שאני מרחם על עיריית ת"א, אבל נדמה לי שזו הזדמנות נאותה להזכיר לממשלה – המתעמרת תדיר באזרחיה – שהיא לא הכל-יכול כאן. אז מה דעתכם על ניתוק המים למשרדי הממשלה בת"א? על אי-איסוף האשפה של משרדים אלה? רק אחר-כך תוכלו לרוץ בלב שלם ולנתק מים או שרותים למי שאין ידם משגת לשלם.

2. רבות כבר נכתב על עריצות של חברות כוח האדם. הגלגול העכשווי של סוחרי העבדים של המאות הקודמות. אז חברות אלה החליטו עכשיו להתעלות על עצמן ולהפגין יתר טוב לב כלפי העובדים המיובאים, ולהציע להם ללכת ולעבוד גם בארצות הניכר. אחרי הכל, למה שרק ישראל תהנה משרותיהם. בדרך, החברות גוזרות לעצמן קופון נאה של 3-4 משכורות מכל עובד כזה. והכל, להזכירכם, בחסות ממשלת ישראל, נציגת העם והמוסר היהודי עלי אדמות.

3. ואי אפשר בלי הערה על פרשיות שרון למיניהן. למרות ההתייחסות הצינית כאילו ממשלת שרון מנהלת את המלחמה בפלסטינים כדי להסיט את תשומת הלב הציבורית מהפרשיות בהן מסתבכת משפחת שרון, נדמה לי שמה שקורה זה בדיוק להפך. ההתעסקות היתרה בפרשיות שרון מסיטה את תשומת הלב מהאופן בו ממשלת שרון ממשיכה לנהל ביד רמה מלחמה אינסופית בפלסטינים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.