סיבה לאופטימיות

יונתן לרנר

בתקופה האחרונה אני יותר אופטימי. התחלתי להאמין בסיכויים לשינוי בחברה הישראלית. מסתבר כי הכוחניות, השובניזם ובעיקר הממון אינם חזות הכל וכאשר אלה מגזימים בניסיונם להשתלט על חיינו יכולה להתפתח ריאקציה. יש עדיין מספיק צעירים שמוכנים לקבל החלטות אישיות קשות המרחיקות אותם מהממון והכח והקוראות תגר עליהם.

האופטימיות הזו נשענת עת מה שמתרחש בכדורסל הישראלי. הספורט הזה נשלט מזה שלושה עשורים על ידי "המכביזם" המובל על ידי מועדון מכבי ת"א. מועדון עשיר, בבעלות כמה אילי הון, שהצליח, בגאוניות, ליצור זהות בין מעשיו ובין האינטרס הלאומי. בזכות זו הוא מנע כל תחרות הוגנת בכדורסל הישראלי. חלק גדול מכך הושג על ידי רכישת כל שחקן ישראלי שעלול היה לאיים על מכבי. מיטב שחקני ישראל נרכשו וישבו על הספסל רק כדי שלא ישחקו בקבוצה אחרת.

בשנה האחרונה חל שינוי. מיטב שחקני ישראל מסרבים לשחק במכבי ת"א. הם הבינו שהמשכורת הגבוהה בבנק היא לא הכל. שחדוות המשחק ותחושת ההתמודדות עם הענק חשובים להם הרבה יותר. כך אנחנו מוצאים את יוצאי מכבי ת"א בכל מיני קבוצות שזוכות להישגים באירופה ואפילו מנצחות את מכבי ת"א. כך אנחנו מוצאים שחקן צעיר ומבטיח מהספסל של מכבי מצהיר שהוא עצוב.

שחקני הכדורסל הישראליים הוכיחו שיש גבול לשלטון ההון והכוח ושהכוחניות השוביניסטית היא איננה חזות הכל. זה עשה אותי אופטימי. אם זה קרה למכבי זה יכול לקרות בכל מגזר של החברה הישראלית.

יונתן לרנר – שותף בחברה לניהול תהליכים אסטרטגיים בחברות ובמלכ"רים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.