ילד בן 12 כמגן אנושי

יוסי דהאן

הרב אריק אשרמן מ"רבנים למען זכויות אדם" מדווח על ההפגנה נגד הגדר ביום ה` האחרון. במהלך ההפגנה הוכה ילד פלסטיני בן 12 ולאחר מכן הוצמד לחזית ג`יפ צבאי לשמש "מגן אנושי". הרב אשרמן שמחה על כך בפני החיילים נעצר יחד עם מפגין פלסטיני, ומפגין מ"התנועה לסולידריות בינלאומית" ונלקח אף הוא לשמש כ"מגן אנושי". על מה שהתרחש באותו ארוע, ועל התנהגות המפקד במקום, חייל בשם שחר יצחקי, ניתן לקרוא בדיווח של הרב אשרמן הכולל את תמונת הילד בחזית הג`יפ הצבאי.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. פחזנית

  שעות רבות מונחת הידיעה הקצרה והמצמררת הזו בראש האתר ללא תגובה. "העוקץ" ממתין כנראה לחלל היהודי הראשון במלחמת החומה (אשר ללא ספק בוא יבוא) ורק אז אולי יפתח דיון ראוי ב"העוקץ" על הרשעות, האלימות והגזענות העיקריים.
  בינתיים "עוקצ"נים קטנים שלי, המשיכו לזבל על התודעה המזרחית-ערבית-יהודית-פלסטינית שלכם, ועל הרב-תרבותיות המופלאה, ועל גזענותו של טאוב, ועל פירוק ההגמוניות האכזריות, ועל השד יודע מה…

 2. א.נ

  "פחז כמים אל תותר" . לעיתים שתיקה היא תגובה ההולמת. הגועל נפש הזה הוא מסוג הדברים שגורמים לנו להתבייש במה שאנחנו: עם כובש! ובושה, פחזנית(נו), לעיתים גורמת לנו לאבד את המילים. מכאן שלא צריך למהר ולהגיב על כל דבר. גם שתיקה (או חוסר תגובה) היא תגובה.

 3. פחדנית (בלי ז)

  האם יש מחלוקת בין קוראי וכותבי העוקץ בנוגע למגבניקים הפושעים שהופכים ילד קטן למגן?
  יש טעם בדיון סביב מחלוקות. זאת, כדי ללמוד דברים חדשים וכדי להבין נקודות מבט אחרות. אין טעם לדון בנושאים מוסכמים. דיון כזה מקביל לאוננות.

 4. פחזנית

  אין מחלוקת בין קוראי וכותבי "העוקץ" גם על שליליותה של הגזענות, וראי כמה אונניה הולכת על זה. האמיני לי פחדנית שאם יתעורר דיון כן בנושא הגדר, התוואי שלה, ומאזן ה"תועלת-פשע" הנילווה – תופתעי מ…מגוון הדיעות כאן.

 5. פחדנית (בלי ז במקום ה- ד)

  כי ההתקוממות נגד הגזענות הממסדית כלפי מזרחים אינה מקובלת על רבים מאלה שמתקוממים נגד גזענות כלפי ערבים.
  יש לומר באופן ברור וחד – גזענות היא רעה חולה בין אם היא מופנית כלפי מזרחים ובין אם היא מופנית כלפי ערבים. הדיכוי הממסדי הוחל מאז שהוקמה מדינת ישראל בעוצמות שונות ובאופנים שונים על ערבים ומזרחים.
  המעבר ל"שוק החופשי" לא פתר את הגזענות הממסדית אלא פשוט הסיר מעל הממסד אחריות לה. המעבר ל"שוק החופשי" מבטיח את הנייטרליזציה של הדיכוי שבעבר היה צריך להיות בוטה וישיר יותר, כי כעת רבים מהעניים הם מזרחים ואין להם יכולת שווה להתחרות ב"שוק החופשי".

 6. magavnik

  עלה והצלח משמר הגבול,כך צריך לטפל במחבלים לעתיד. ואתם השמאלנים עד שקרוב משפחה לא ייהרג בפיגוע, לא תבינו?
  שחר אנו איתך באש ובמים!!!

 7. magavnik

  עלה והצלח משמר הגבול,כך צריך לטפל במחבלים לעתיד. ואתם השמאלנים עד שקרוב משפחה לא ייהרג בפיגוע, לא תבינו?
  שחר אנו איתך באש ובמים!!!