מים וחשמל אין בישראל

איציק ספורטא

בעידן שבו מדברים השכם והערב על טכנולוגיה ושיפורים בה אנחנו לעיתים שוכחים שיש כמה דברים בסיסיים שבלעדיהם חיינו אינם חיים. לחלק באוכלוסיה נראה שכל הזמן אנו מצויים בהתקדמות המניחה את הבסיס כמובן מאליו. לצערנו חלק אחר באוכלוסיה מצוי במקום אחר.

שני דברים בסיסיים שכאלה הם מים זורמים וחשמל, כל הטכנולוגיה באשר היא תלויה בהם. כל הדיבורים על מיחשוב, תקשורת וכאלה אינה שווה דבר בלעדיהם. אבל למה לכתוב על כך? הרי בכל בית יש מים זורמים וחשמל. הלוואי וזה היה כך, לפני יומיים התבשרנו על הסדר בין הרשויות לתנועת "הלב" ועמותת "ידיד" בתווך של בית המשפט העליון המנסה למנוע את ניתוק המים לחייבים, כך גם צריך שיעשה לגבי הספקת החשמל. מצער שהרשויות נוקטות בצעדים שאינם מאפשרים לאזרחים לקיים חיים סבירים ורק מעורבות של בג"צ מכריחה אותם לעשות את הברור מאיליו. במדינה שבה הבנקים, ולא רק הם, מוחקים חובות במיליארדים בשנה, משום מה לא נמצאה הדרך לאפשר לחייבים להגיע להסדר שלא ימנע מהם מים וחשמל בבתיהם. אף אחד לא מבקש לבטל את החובות, אולי זו טעות טקטית, אלא להגיע להסדר שמבקש למנוע ניתוק של מים וחשמל. אני לא מבין למה זה כל כך מסובך.

נאמר שבתל אביב וירושלים ישנם 600 ניתוקים לחודש, כמו כן יש מאה אלף חייבים לחברת חשמל. האחרונה מנסה להתחכם ולספק קצת חשמל לחייבים, רק למאור ומקרר לצורך כך יתקינו "נתיך מינימום". אם כך אולי צריך גם מנגנון כזה למים, להקטין את הזרם לזרזיף כדי שכשהחייבים יתקלחו הם ידעו שאין להם כסף, כאילו הם לא יודעים זאת בלי המשחקים האלו.

מדינת ישראל והחברה הישראלית הם רבי יצירתיות רק מה יצירתיות שאינה במקומות הנכונים, במקום להתקין "נתיך מינימום" כדאי שידאגו לכך שלא יהיה צורך בהם.      

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. שמעון

  יתרונו הגדול של אתר ה"עוקץ" שבדרך כלל אינו נותן לאירועים הביטחוניים להשתלט על השיח ובכך לאפשר לשלטון להתעלל באזרחים הנמצאים בשוליים. בימים האחרונים השתלט השיח הביטחוני גם על האתר. טוב שיש את איציק שמתעקש ומזכיר לנו את העוולות שנעשות תוך כדי וויכוח על וענונו והגדר (שהם נושאים חשובים לא פחות).

 2. גלעד

  "מדינת ישראל והחברה הישראלית הם רבי יצירתיות רק מה יצירתיות שאינה במקומות הנכונים, במקום להתקין "נתיך מינימום" כדאי שידאגו לכך שלא יהיה צורך בהם"

  למה לדעתך חלה על המדינה החובה לדאוג לאזרחיה ?
  האם יש לך משנה סדורה העונה על השאלה – איך לדאוג לכך שלא יהיה צורך ב"יצירתיות " המדינה ?
  אם כן, היכן אוכל לקרוא אותה.