אבטלה

איציק ספורטא

הצמיחה בעיצומה האבטלה כבר הגיעה ל-11% מהר יותר מאשר שיערו גם באוצר. הטיעון כאן הוא ששוק העבודה מגיב באיטיות לשינויים כלכליים ולכן צריך לחכות. כדי להביא לצמיחה עושים פעולות ישירות כמו לייצר ילדים עניים וקשישים שצריכים לספור את מעותיהם כאשר הם הולכים לקנות משהו. לעומת זו אין צורך לעשות שום דבר כדי להוריד אבטלה, השוק המוצלח שלנו יעשה את זה. כיון שהאבטלה גבוהה במיוחד יוצא ובא מאולפני השידור נשיא התאחדות התעשינים הטוען שכדי להוריד אותה יש לנקוט בפעולה, שזה על פניו נכון, אבל כאן הוא מציע פעולה שמשמעותה סיבסוד העבודה, כבר עכשיו מוצע שחלק משכר העובדים ישולם על ידי הממשלה במסגרת חוק ההשקעות החדש, עד סכום של 2400 שקל לחודש. מכך יוצא שתפקיד אנשי העסקים הוא להעביר כסף מן הממשלה לאנשים, מן מתווך, וזאת כיון שהם כה גרועים עד אשר אינם יכולים לספק עבודה ראויה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ozrayn

    לשכות התעסוקה כולן בארץ – הן פיקציה אחת גדולה. מאז 1990 – בערך – בוטל " חוק זיקת חובה " יש לסגור בבהילות את המשרד הזה על כל שלוחותיו (חסכון ענק לקופת המדינה) ולשלם למובטלים אחת לחודש את הקצבאות בתור הלוואות – ע"י הביטוח הלאומי- וכך – כל מובטל ירוץ ויודיע לביטוח לאומי שהתחיל לעבוד. יש עוד כמה משרדי ממשלה שהייתי ממליץ לסגור כמו עמידר לדוגמא.