את הקלטת הזו גלעד שרון לא יזרוק לפח

יוסי דהאן

צפיתי אתמול בראיון הבלעדי שהעניק גלעד שרון לאמנון אברמוביץ` בערוץ 2. לאחר הראיון הבנתי שהבלעדיות הושגה במחיר הפיכתו של אברמוביץ` ממראיין ליחצ"נו של גלעד שרון. עיתונאי-העל פתח בהקדמה, פתלתלה כדרכו, שהתבססה על "שיחה עם פרקליטים בכירים שאינם קשורים לעניין", שעל פיה גלעד שרון הוא קורבן הנרדף על ידי התביעה. זו, לטענת אברמוביץ` (סליחה "הפרקליטים הבכירים"), חרגה מהליכי סדר הדין ודיני הראיות ופגעה בזכויותיו, לרבות זכות השתיקה. עניין מופרך שנידון בבית המשפט ובו נקבע, בין היתר,  כי זכות השתיקה אינה חלה על הצגת מסמכים וקלטות. כמה "בכירים" היו הפרקליטים העלומים של אברמוביץ`?

הראיון התנהל על פי שיטת "ראיון הכדור-עף" – המגיש אברמוביץ` מרים להנחתה וגלעד שרון במבט קורבני דרייפוסי מנחית במלוא העוצמה. כל תשובה של שרון מלווה בהסכמה מלאה ובהנהון מבין של המגיש. אברמוביץ` לא שואל שאלות עוקבות לתשובותיו של שרון. גם כאשר המרואיין שלו משיב תשובות מגוחכות, כגון כאשר הוא טוען כי דוד אפל שילם לו 20 אלף דולר כי אפל רצה להיות כמו ביל גייטס וזה היה סדר הגודל של המשכורות, או כאשר גלעד שרון בעורמה, מערבב בכוונה בתשובותיו לאורך כל הראיון בין שתי הפרשיות -פרשת סיריל קהאן ופרשת האי היווני. והמראיין הבלעדי שלנו, פרשן העל,  יושב מולו במבט אמפטי ומשחק את תפקיד האהבל המושלם.

אף איש יחסי ציבור לא היה מסוגל לקדם טוב יותר את עניינו של גלעד שרון, שרותו של אברמוביץ` לשרון הבן מבטיח לו קריירה מזהירה בעיסוק החדש. אני בטוח שאת הקלטת הזו של הראיון עם אברמוביץ` גלעד שרון לא יזרוק לפח, מה שברור הוא שערוץ 2 החליט פעם נוספת לזרוק את העיתונות לפח.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. א.נ

  שניתן היה "לשמוע" את סימני הפיסוק בתשובותיו של גלעד. כלומר, ללא ספק הבחור הסתייע בשינון של תשובות, וסביר להניח בסיוע והדרכה של עורכי דינו. אין בכך פסול, אבל בסוף דבריו מתגאה המראיין בכך ש"השאלות הם שלנו, והתשובות הן של גלעד". ראיון אמיתי, שאמור לשבור שיגרת פינג פונג בנוסח ראיון נשיא המדינה לרגל יום העצמאות, לא היה שם!

 2. יובל קרניאל

  גם אני נדהמתי מהראיון המוזר עם גלעד שרון. אפשר, אולי, לגלות הבנה לרצון של אמנון להשיג ראיון בלעדי עם גלעד שרון, והחשיבות שיש בכך לתחרות (החשובה) בין חדשות ערוץ 2 לחדשות ערוץ 10, ובכל זאת היה עצוב לראות את הפרשן המבריק והבקיא בוהה כמו מטומטם ולא מגיב לתשובות המגוחכות והחלקיות של גלעד שרון. לפחות הוא היה חייב לגלות לציבור כי הראיון מוגבל עקב הסכמות מוקדמות בין המראיין לפרקליטיו של המרואיין. ביום חמישי, דיברנו בכנס שעסק בהשפעת המיסחור על התקשורת ב"ראיון" שפורסם בכל כלי התקשורת שערך השב"כ לוענונו. שם הוצגה חקירה של השב"כ כראיון עיתונאי, אמנם זוהי תועבה עיתונאית, אך לפחות הדבר היה גלוי וברור לכל אזרח. במקרה הזה חוששני שיש רבים שלא השכילו להבין את אופי האירוע וחושבים שאברמוביץ באמת קונה את הגירסה של שרון. חבל.

 3. זו שיודעת את האמת

  לא זאת בלבד שהראיון\השאלות היו ידועות מראש.
  הראיון עצמו שנערך בביתו של יגאל גלאי חברו הטוב של ראש הממשלה…..הוקלט פעמיים
  כן קראתם נכון.
  הראיון חזר על עצמו פעמיים ללא כל שינוי בשאלות ובתשובות.
  זאת לאור בקשת המארח…..עלמנת לתת אפשרות ל"ילד" שאינו מרגל …. ל ה ש ת ח ר ר…..

 4. זו שיודעת את האמת

  דרך אגב.את האמת הזאת ניסיתי לפרסם כבר פעמיים באתר ידיעות אחרונות.והם החליטו לצנזר את האמת ולא העלו את התגובה…..
  בידקו אותי!