הפגנת ארגוני היוצרים נגד רשות השידור

יוסי דהאן

ארגוני היוצרים מודיעים:

ביום רביעי –מחר- (28.4) בשעה 10 בבוקר

תתקיים בבית סוקולוב (רח` קפלן, דרומית לפינת אבן גבירול) בתל אביב

מסיבת עיתונאים של רשות השידור

שמטרתה להציג מצג שווא

בדבר פעילותה רבת ההיקף של רשות השידור

בנושא הפקות המקור

בלוח המשדרים החדש, כמו גם בישן…

כמי שצפו בשנה האחרונה ב`תוצר`,

איננו מוכנים לאפשר לרשות למכור שקרים! 

אנו קוראים לכל מי שתובע תמורה בעד האגרה להגיע

להפגנה שנקיים במקביל למסיבת העיתונאים

כדי להפריך את מצגת השווא של הרשות

ולמחות על

בזבוז משאבי הרשות על משכורות מופקעות,

ניהול מרושל ומושחת,

הפיכת הרשות לשופר השלטון

והעדר עשייה אמיתית של הפקה ישראלית, המייצגת מגוון דעות ומייצרת שיח דמוקרטי אמיתי!

עובדות לתזכורת:

* חוק רשות השידור עצמו מגדיר כאחת ממטרותיו עידוד ערכי לאומיות במקום לעודד שיח דמוקרטי ויצירה מקורית שתעודד שיח זה. בהמשך לכך אין בחוק ולא במדיניות הרשות שום מחויבות שנתית להפקה של יצירה ישראלית איכותית, שתעודד שיח זה או מנגנון פיקוח שיוכל להצביע שאכן לא נעשה דבר.(רגולציה שלפחות כלולה בחוק לגבי טלויזיה מסחרית)

* 13ועדות ביקורת חיצוניות כבר קבעו שרשות השידור מתנהלת זה שנים באופן שערורייתי ונגועה בגילויים בוטים של שחיתות, בזבזנות, מקרתיזם, פוליטיזציה בוטה, רדידות ועוד כהנא וכהנא תופעות שאנו כאזרחים לא יכולים להמשיך ולעבור עליהן בשתיקה.

* חברי מליאת רשות השידור כמו גם ועדות הטלויזיה ושאר המנגונים שאמורים להיות "מפקחים" מאוישים במינויים פוליטים  ובהתאם לכך הועפו מרשות השידור בשנה האחרונה אנשי מקצוע מהמדרגה הראשונה שלא הסכימו להיות עושי דברם.

* בשנה שעברה הגדירה הרשות תקציב להפקות ישראליות (2% בלבד מתקציב של 900,000,000 שקל בשנה), אך לא יישמה אותו משום שכמעט כל הכסף הועבר למימון שידור המשחקים של מכבי ת"א בערוץ הראשון, בלחץ פוליטקאים.

עובדה זו לא שוקפה בספר התקציב של 2003, המערפל נתונים וכולל בין היתר בתקציב הפקה מקורית תשלום פנימי של הרשות לאולפנים, בהם היא מקיימת דיון אולפני עם אורחים מטעם השלטון, כדוגמת אורי דן.

נוכחותכם הכרחית. כל מי שיכול להגיע, נא עדכנו את שרה לוין בפלפון: 3608311 052. נפגש במזנון של בית סוקולוב ב10:00

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. פחזנית

    במקום "כהנה וכהנה", כתוב כאן "…ועוד כהנא וכהנא תופעות שאנו כאזרחים לא יכולים לעבור עליהן בשתיקה". האם מדובר בפליטת קולמוס או בהברקה?
    לגופו של עניין, הנושא מטריד מאין כמוהו ואני מקווה שיגיעו לפחות התל-אביבים שבינינו להפגין נוכחות, ולהביך את מושחתי רשות השידור. אני מקווה גם שתסוכל מזימתם להשחית את תחנות הרדיו 88FM ורשת א', שעדיין מסיבות מעט נחת למאזיני הג'ז ולשוחרי המלל התרבותי.

  2. יונתן לרנר

    לפי מה שפורסם ב- YNET ידו של מוטי עדן נשברה בארוע הזה! כיצד? איך התפתחה האלימות? הכרחי?