עוד יום של חול

איציק ספורטא

משרד הביטחון העביר את חקירת הכאתו של דוד בן שטרית למשטרה. הממונה על הביטחון במשרד הביטחון, שהפך לסלבריטי בעקבות חקירת ואנונו ואחרים, הוא שהחליט על כך. בדרך מגניבים לנו את הבשורה שמאבטחי משרד הביטחון פעלו כהלכה ובן שטרית לבש מעיל, היה לא מגולח וסירב לתת תעודת זהות.  בואו נראה אם המשטרה טובה יותר בחקירות מהממונה הכל יכול.

כבר שבועות מדליפים לנו את דו"ח ועדת דוברת  (לנושא הרפורמה בחינוך), כדי שנוכל להתייחס לדו"ח בשלמותו אנו מחכים לפרסומו המלא. אני מקווה שזו לא טקטיקה חדשה לפרסם כל יום קצת וכשיצא הדו"ח המלא זה יהיה כבר אחרי יישומו.

למי שתעניין/ת ברווח האגדי שנעשה כולנו מהפרטת בנק לאומי כדאי לקרוא את השאלות והתשובות של גדעון עשת בנושא. עלות כל העסק שלושה מיליארד שקל, עוד שני מיליארד ניתנו לאחרונה בהטבות מס לבעלי השכר הבינוני, עוד ארבעה וחצי מיליארד ניתנים לבעלי השכר הגבוה. בעוד כמה שנים עם הפחתת מס חברות העלות השנתית תהיה 2.4 מיליארד שקל. בחשבון פשוט הגענו ל-12 מיליארד שקל שברובם מגיעים למשתכרים שכר גבוה. האם לא היה כדאי להשקיע זאת ברווחה, אולי חינוך אולי בריאות? לדעתי הייתה לכך משמעות חברתית וכלכלית גבוהה יותר.

התברר שלעשירים באמת יש מקלטים מכל הסוגים אחד מהמרכזיים שבהם הוא מקלט מס באמצעות נאמנות. עקב המקלט האטומי הזה לא צריכה שרי אריסון לשלם על המניות שמכרה. כך שבמקום שלושים מליון דולר היא מגיעה לפשרה שעל פיה תשלם שני מליון דולר כמס. תרומתה הבאה של אריסון עד גובה 130 מליון שקל היא עלינו.

דנו פה לא מעט בהצעת החוק של הממשלה להגבלת השביתה, רן חרמש כותב בנושא. הטענה המרכזית שחוק כזה לא ישפר את יחסי העבודה. אבל את מי בדיוק מעניינים יחסי העבודה, הרי איגודים מקצועיים בכלל הם צרה צרורה ומדינת ישראל העתידית תיראה טוב יותר בלעדיהם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יוסי לוס

  איך נראה מחבל?
  לבוש במעיל ולא מגולח.
  מה לעשות למחבל?
  להרביץ לו.
  האם אלה הן ההנחיות למאבטחים מטעם האחראי על הביטחון?
  אם מזהים מחבל, לתומי חשבתי שמאבטח צריך לנסות לנטרל אותו, קרי לאחוז בו כך שלא יוכל ללחוץ על הכפתור, או לירות לו כדור בראש. איך לשבור את רגלו ימנע ממנו לפוצץ את עצמו?
  ואם לא מזהים מחבל, למה להרביץ למישהו? כי הוא לא מוצא תעודת זהות? כי הוא לא מוכן להראות תעודת זהות?
  איזו מין חקירה זו?
  מזלי שאני נראה אשכנזי לבנבן.
  מעתה אקפיד גם על גילוח תדיר יותר.

 2. מתיתיהו שמואלוף

  יש אנשים שלא יכולים לגלח את
  זהותם …

 3. דקלה לבני-יערי

  קראתי רק היום על סרט האימה של הבמאי בן שטרית. (ידיעות, המוסף לשבת 30.4.04) מה אומר? נשארתי עם פה פעור. ככה לכסח את הצורה לפני שמבררים מיהו מי? ותקשיבו לגירסה של משרד הבטחון הגאוני של המדינה הכי חזקה במזרח התיכון – הבן שטרית הזה ממש עברין סדרתי: התעלם מפנית המאבטח לתת תעודה מזהה, הפעיל כוח באגרסיביות כלפי המאבטח, חצה מעבר חציה באדום – ממש שוד ושבר.
  התגובה של משרד הבטחון מעידה על רפיסותם ועליבותם של האחראים על בטחוננו. ה צ י ל ו !!!
  מכל הלב ומעומקו – איחולי החלמה לאיש היקר שנלחם בשתיקה ומלטף את הבכי החם.
  ואגב או לא כ"כ אגב – אני אשכנזיה שמזדהה עם הקיפוח (שתופס גם לגבי) ועם העוול שנעשה בעבר ונעשה גם כיום לאוכלוסיות שלמות לתפארת מדינת ישראל.