המונופול של הימין וגופות במצב לא יציב

יוסי דהאן

בשבוע האחד במאי, מאמר מעניין ומאיר עיניים של דרור ניסן על עלייתו ונפילתו של הסוציאליזם. סקירה קצרה על פרימת רשת הביטחון הסוציאלי, עליית ההון והשתלטות הימין הכלכלי והחברתי על ישראל. 

רובי שטיינברג היה דובר משרד הבריאות בשנה האחרונה, השבוע הוא פרש מתפקידו וכתב לתא כתבי הבריאות מכתב פרידה אישי לא שגרתי. במכתב הוא כותב, בין היתר – "אני משאיר אתכם עם סל תרופות מתכווץ וגופות במצב לא יציב"

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. פחזנית

    התגובה הראשונה לרשימתו של דרור ניסן ב-YNET מציגה תובנה כלכלית-חברתית מעניינת. הוא אמנם מערב סוציאליזם עם מדינת-רווחה, אבל נסלח לו על כך. שמו של המגיב הוא "סולו" (אוף, שוב המגיבים האלה עם השמות הבדויים) וחשבתי שכדאי להביא את דבריו גם לכאן:

    "הסוציאליזם ומדינת הרווחה עומדים לחזור בגדול, וזה יקרה תוך דור אחד בלבד, והסיבה לכך היא ההתפתחות העצומה בטכנולוגית המיחשוב והאוטומציה.
    תוך דור אחד, את כל המוצרים והשירותים, יספקו מחשבים עם בינה אנושית, שיפעילו מכונות אוטומטיות, ואז ל-90 אחוז מהאוכלוסיה לא יהיה מקום עבודה (להוציא פוליטיקאים ונערות ליווי, את אלה המכונות לא תחלפנה), ולכן כל הממשלים בכל ארץ יאלצו לעבור לכלכלת קיצבאות.
    בכדי להשיג את הכסף לקיצבאות ל-90 אחוז מהאוכלוסיה, הממשלים יצטרכו להלאים את כל המפעלים והחברות והבנקים, וכך נגיע שוב לעולם המחר האמיץ הסוציאליסטי."