שלטון החוק ביבוא אישי

יוסי דהאן

עתה לאחר שלפני חודש החליטה הכנסת על הקמת בית סוהר פרטי בבאר שבע במסגרת מדיניות הפרטת בתי הסוהר, מעניין לקרוא ב"ניו יורק טיימס" על Lane McCotter האיש שעמד בראש תכנית פתיחת בית הכלא באבו גרייב בעירק , שם עונו שבויים עירקיים. הוא גם היה אחראי על הדרכת הסוהרים בכלא זה. מסתבר שהאיש הזה ששימש כמנהל בתי הסוהר ביוטה נאלץ להתפטר מתפקידו ב 1997 לאחר מותו של אסיר באחד מבתי הכלא במדינה, אותו אסיר שסבל מסכיזופרניה היה כבול עירום לכיסא במשך 16 שעות. לאחר הפיטורים הללו ניהל מר מקוטר בית סוהר פרטי שמצוי עתה תחת חקירה של משרד המשפטים האמריקאי. ולנוכח השגיו אלה הוא נבחר על ידי התובע הכללי האמריקאי ג`ון אשקרופט להיות חלק מקבוצה של שופטים, קציני משטרה, תובעים וסוהרים שאחראית להקמתה של מערכת המשפט והצדק בעירק.

כמו כן מסתבר מהמאמר שטכניקות העינויים שבהם השתמשו הסוהרים והחוקרים האמריקאיים כלפי השבויים העירקים יובאו מארצות הברית, שיטות עינויים אלו אינן חריגות בחיי השגרה של בתי הכלא האמריקאיים.

בבית כלא באריזונה כופים על אסירים ללבוש תחתוני נשים ורודים כאקט של השפלה. בבית כלא בוירגיניה אסירים נדרשים לחבוש ברדסים שחורים המכסים את ראשם כשהסוהרים מכים ויורקים על האסירים הנאלצים לזחול על הרצפה. בטקסס, מדינתו של המושל לשעבר ג`ורג` בוש, סוהרים מאפשרים למנהיגי כנופיות אסירים לקנות ולמכור אסירים אחרים המשמשים כעבדי סקס.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.